Jak vytvořit úspěšný životopis? Běžte na to vědecky!

163

Tvorba životopisu je prvním krokem v žádosti o práci, kterou chcete. Ale jak si zajistit to, aby byl váš životopis dobrý a zaujal personalistu? Můžete strávit hodiny psaním své kvalifikace a praxe do Wordu, ale na konci to prostě vypadá jako skupina neuspořádaného textu a budí to dojem chaosu. Možná nevíte, které prvky vašich zkušeností je třeba zdůraznit a které potlačit. Kdybychom jen věděli, co si zaměstnavatelé myslí, když se podívají na váš životopis.

Již bylo učiněno spoustu studí na téma, jak zaměstnavatelé analyzují životopisy. To, co funguje na síti LinkedIn nebude fungovat v psaném životopise a celých 88 % žadatelů o práci, z důvodu nevhodnosti a neprofesionálnosti jejich životopisu bohužel neuspěje.

V této grafice jsme shromáždili 18 bodů na téma životopisu, včetně informací získaných z průzkumů a statistik. Vždy se ujistěte, že jste vytvořili svůj životopis dostatečně pečlivě a že jste neopomenuli nic z těchto 18 klíčových bodů pro váš dokonalý a úspěšný životopis.

Zdroj: www.netcredit.com

- Reklama -
Předchozí článekJak na profilovou fotografii (profilovku) na sociálních sítích? 6 doporučení
Další článekPersonalisté: Nesnažte se najít dokonalé zaměstnance!
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.