Jaký je váš obsahový marketing pro váš HR marketing v roce 2017

819

Obsahový marketing je stále jedním z nejrychleji rostoucích oblastí samotného marketingu. Nahlédněme do zajímavých trendů, které se týkají obsahového a HR marketingu. Je zajímavé, že mnohem více pozornosti je věnováno spíše na distribuci sdělení než na její tvorbu.

Obsahový marketing pro váš HR marketing

To, co bylo spíše v letech 2013 až 2015 a bylo trendem, kdy firmy tvořily obsah a říkaly si: „On si ten náš obsah někdo najde“. Zákazník si přece náš obsah najde sám a také se to tak dělo. Spousta společnosti tvořila obsah, který neměl obdoby, byl bohatý, zajímavý a často až vědecky obsáhlý, ale s tím je konec.

Aby byl váš obsah dnes vidět, je třeba ho promovat nejrůznějšími způsoby. Pokud dnes vidíme obsah, tak je velice promyšleně cílený a integrovaný do marketingové koncepce, ale již nemáme takovou možnost vidět atraktivní a bohatý obsah. Obsah nám začal klouzat po povrchu, ale proč?

Institut rodinných firem

Dalším trendem je také investice společností do vydavatelství, blogerských a YouTube projektů, protože tato média dokáží prokazatelně ovlivnit své publikum velice rychle a efektivně. Průmyslové firmy kupují mediální společnosti, protože zde najdou vše, co potřebují pro marketing svých produktů, ale také nových pracovních míst.

Další článek:  Marketing pro personalisty? Jak na sociální sítě?

Hodně firem dnes o obsahovém marketingu pro účely HR marketingu tvrdí, že jim to nejde a že jim to nefunguje a nemají dost trpělivosti, a tak stále tlačí do popředí standardní způsob placené reklamy na Googlu nebo Seznamu. Je chybou si myslet, že toto je ta správná a jediná cesta, jak přetlačit onen obsah reklamou. Najdeme dnes společnosti, které svému obsahovém marketingu dávají maximum, odvedou obrovskou práci venku mimo firmu, ale i uvnitř sebe sama a dokáží to také náležitě propagovat.

Jak na obsahový marketing pro vaše HR. Jedním z řešení je naučit se vyprávět lepší příběhy, a to takové na kterých se všichni ve firmě podílí a dává to všem smysl. Být dobrým vypravěčem je také umění. Tradiční formy marketingu pro naplnění volných míst už nestačí. Obsahový marketing začíná čím dál více hrát svou klíčovou roli v HR a náborovém marketingu. Firmy musí tvořit kvalitní obsah, aby jejich lidské zdroje mohly dál růst.

Neklouzejte po povrchu ve vašich HR obsahových koncepcích a věnujte svému obsahu náležitou péči a čas a udělejte z obsahového marketingu firemní a týmovou záležitosti, jedině tak totiž dokážete obstát v tvrdé konkurenci, kdy firmy s největšími rozpočty mají nejlepší reklamy na nejlepších místech.

Další článek:  Náborová videa a YouTube fungují, máme důkaz!

Obsahový HR marketing

 

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | YouTube | Odebírejte Newsletter

- Reklama -