Jaký je váš obsahový marketing pro váš HR marketing v roce 2017

621

Obsahový marketing je stále jedním z nejrychleji rostoucích oblastí samotného marketingu. Nahlédněme do zajímavých trendů, které se týkají obsahového a HR marketingu. Je zajímavé, že mnohem více pozornosti je věnováno spíše na distribuci sdělení než na její tvorbu.

Obsahový marketing pro váš HR marketing

To, co bylo spíše v letech 2013 až 2015 a bylo trendem, kdy firmy tvořily obsah a říkaly si: „On si ten náš obsah někdo najde“. Zákazník si přece náš obsah najde sám a také se to tak dělo. Spousta společnosti tvořila obsah, který neměl obdoby, byl bohatý, zajímavý a často až vědecky obsáhlý, ale s tím je konec.

Aby byl váš obsah dnes vidět, je třeba ho promovat nejrůznějšími způsoby. Pokud dnes vidíme obsah, tak je velice promyšleně cílený a integrovaný do marketingové koncepce, ale již nemáme takovou možnost vidět atraktivní a bohatý obsah. Obsah nám začal klouzat po povrchu, ale proč?

Dalším trendem je také investice společností do vydavatelství, blogerských a YouTube projektů, protože tato média dokáží prokazatelně ovlivnit své publikum velice rychle a efektivně. Průmyslové firmy kupují mediální společnosti, protože zde najdou vše, co potřebují pro marketing svých produktů, ale také nových pracovních míst.

Přečíst
Blog Váš nový nástroj pro hledání zaměstnanců

Hodně firem dnes o obsahovém marketingu pro účely HR marketingu tvrdí, že jim to nejde a že jim to nefunguje a nemají dost trpělivosti, a tak stále tlačí do popředí standardní způsob placené reklamy na Googlu nebo Seznamu. Je chybou si myslet, že toto je ta správná a jediná cesta, jak přetlačit onen obsah reklamou. Najdeme dnes společnosti, které svému obsahovém marketingu dávají maximum, odvedou obrovskou práci venku mimo firmu, ale i uvnitř sebe sama a dokáží to také náležitě propagovat.

Jak na obsahový marketing pro vaše HR. Jedním z řešení je naučit se vyprávět lepší příběhy, a to takové na kterých se všichni ve firmě podílí a dává to všem smysl. Být dobrým vypravěčem je také umění. Tradiční formy marketingu pro naplnění volných míst už nestačí. Obsahový marketing začíná čím dál více hrát svou klíčovou roli v HR a náborovém marketingu. Firmy musí tvořit kvalitní obsah, aby jejich lidské zdroje mohly dál růst.

Neklouzejte po povrchu ve vašich HR obsahových koncepcích a věnujte svému obsahu náležitou péči a čas a udělejte z obsahového marketingu firemní a týmovou záležitosti, jedině tak totiž dokážete obstát v tvrdé konkurenci, kdy firmy s největšími rozpočty mají nejlepší reklamy na nejlepších místech.

Přečíst
Kariérní stránky a jak na to?

Obsahový HR marketing

 

Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma personalistiky, HR marketingu a HR poradenství.

LinkedIn | Twitter | Facebook | YouTube | Odebírejte Newsletter

- Reklama -
Předchozí článekJak vést pohovor nebo interview a nedělat tyto 4 chyby?
Další článekAktuální trendy v náboru a hledání zaměstnanců
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.