Jsme lidé a ne roboti!

383

Klíč k tomu, abyste zůstávali soustředění a produktivní po co nejdelší dobu, má mnohem více společného s tím se naučit stoupnout si vedle a popřemýšlet o dalším kroku, než se tlačit dopředu a za každou cenu. Proč? Protože tento styl vede k vyhoření a u někoho i opakovaně. Je to vnitřní touha obstát, zvládnout to, a to za každou cenu, i cenu svého zdraví.

Jsme lidé…

Všichni máme své vlastní konečné množství energie, jsme závislí na jídle, spánku a celé řadě dalších věcí, ale často zapomínáme na to, co potřebujeme a stále držíme hlavu dolů a usilovně pracujeme na svěřených úkolech. Přestáváme umět to hlavní, nevíme, kdy se máme odpojit, kdy je ten vhodný čas.

„Být produktivní je věřte nebo ne o tom, že umíte být neproduktivní!“

Tři způsoby, jak dosáhnout dlouhodobé produktivity a zaměření.

Rovnováha

Pokud chceme cokoli vytvořit, jsou k tomu třeba dovednosti, znalosti atd. Když chci napsat článek, musím si o tématu něco přečíst, bez toho to zkrátka nejde. Čím více čtu, tím méně chyb dělám a rozvíjím slovní zásobu, je to o jakési rovnováze. Kam mířím? Pokud máte být produktivní a stále v kondici, musíte najít čas na to, být dobrý v tom co děláte a rozvíjet se, ale když jste stále v jednom kole, jste za a) v izolaci sám se sebou a za b) se již nijak nerozvíjíte.

Další článek:  Umělec s excelem

Off-line

Čím více času trávíte online, obvykle jste více napnutí a nervózní. Jak jsem si přečetl a později aplikoval dle knihy „Hluboká práce“, je online detox jediný způsob, jak se dostat v určitých tématech dál. Kam mířím? Bez čisté hlavy nemáte zkrátka prostor pro své věci, pro proces vnitřního myšlení. Vše zase vede k obrovské vnitřní stagnaci a možná k dalšímu vyhoření. Čím více jste zaměření na své myšlení a sebe sama, tím jste více produktivní.

Meditace

Asi se zde celá řada z vás pousměje, ale jsem přesvědčen, že bez jakékoli formy meditace by každý dříve nebo později zastavil a začal couvat do temné uličky sebelítosti, úzkosti a obviňovaní své maličkosti. Pokud nemáme nástroje na zklidnění naší mysli v tom obrovském shonu nenajdeme vnitřní klid a ničíme tím jak svou produktivitu, tak především své zdraví.

Snad vám tyto tři věci pomůžou se co nejvíce vzdálit plíživému tématu stagnace nebo vyhoření a nastartují vaší vůli a produktivitu.

Shrňme si to:

1) Když hodně pracujete, musíte se i hodně vzdělávat.

Další článek:  Manažerské mistrovství podle „Ušlechtilé osmidílné stezky"

2) Umět zaostřit se na úkol je dobře, ale když neumíte rozostřit, neumíte odpočívat.

3) Bez meditace nenajdete vnitřní klid a uvolnění, ničíte sebe, své zdraví a také okolí.

- Reklama -