Kandidáti na vás nemají čas!

355

Podle aktuální studie z roku 2016 uchazeči nechtějí investovat do své žádosti o zaměstnání více jak 20 minut svého času. Tam, kde je proces reakce na žádost o zaměstnání dlouhý a nepohodlný, raději nabídku a celý proces opouštějí. Jedná se o aktuální fakta, která mohou znamenat, že na vaši inzerci, kariérní stránky nebo nabídku práce uchazeči nebudou reagovat!

Jaké jsou aktuální trendy v náboru zaměstnanců

1) 76% uchazečů chce vědět předem, jak dlouho proces náboru trvá. Jednoduše a přímočaře, rychlost v náboru je výhrou. Jeden z pěti kandidátů uvádí, že pokud mu proces reakce na inzerci, vyplnění formuláře nebo složitý postup přes kariérní stránky trvá více jak 20 minut, raději celý proces opustí.

2) Máte pouze 14 dní, to je totiž maximální doba čekaní na reakci zaměstnavatele. Kandidáti se pohybují rychle a kdo je pomalý, prohrává. Efektivita a rychlost náborového procesu je klíčová.

3) 64% uchazečů vás podrobně zanalyzuje na internetu, při své reakci na vaši nabídku. Efektivní a silná online přítomnost je nezbytná pro úspěch zaměstnavatele, jak z hlediska firemní webové stránky nebo kariérních stránek tak z pohledu obsahu. Celých 37% uchazečů vaše stránky opustí, pokud tam nenaleznou co hledají. Stále platí, že obsah je král.

Přečtěte si také:
Značka: Hledáme dokonalého kandidáta

4) Kandidáti očekávají především dvě informace, o platu 74% a benefitech 61%. Kandidáti také mimo jiné očekávají detailní popis náplně práce. Zajímají je reference ostatních zaměstnanců 46%, informace o personalistovi 40% a kde je místo výkonu práce 39%. Zajímavé je to, že je zajímají statistiky, kdo a kolik lidí na pozici již reagovalo, tedy prestiž pozice a zaměstnavatele.

5) Mobile friendly. Jeden z deseti z nové generace bude reagovat na vaši nabídku práce skrze mobilní telefon. Pokud vaše webové nebo kariérní stránky nejsou optimalizovány pro mobilní telefony nebo máte špatnou navigaci na webu, nepřehledné webové formuláře, vše se dlouho načítá, přicházíte tím o kandidáty a možné talenty.

6) Průměrně 16 zdrojů použije uchazeč při hledání práce. Z toho plyne ponaučení pro zaměstnavatele, staňte se otevřenou knihou. Ujistěte se, že vaše společnost a její pracovní nabídky jsou k dispozici na různých místech, a to takových, kde jsou přesně vaši uchazeči.

7) Pouze 31% zaměstnavatelů je ochotno popsat to, jak vypadá jejich náborový proces. Náboráři musí brát ohled i na vnímání uchazeče. Zkuste si projít náborovým procesem a řekněte si, jak je efektivní a co u něj prožíváte? Máte náměty, tak je zapracujte!

Přečtěte si také:
Jaké jsou výhody a nevýhody náboru zaměstnanců?

Tak co na to říkáte? Trh práce se mění a je třeba se přizpůsobit!

- Reklama -