Bezpečnostní informace – Varování o podvodné komunikaci  Přečíst

Personální marketing | HR marketingKariérní stránky nebo sociální média. Kdo vyhraje?

Kariérní stránky nebo sociální média. Kdo vyhraje?

Sdílejte

Nejnovější aktuální výzkum demonstruje nejen rostoucí preferenci mobilních zařízení v oblasti hledání zaměstnání a shromažďování informací, ale také rostoucí význam cíleného poradenství a poradenství pro uchazeče o zaměstnání v počátcích jejich kariéry, čemuž jsem rád, protože i karierní poradenství a koučink kultivují pracovní prostředí. Dnešní generace nadále demonstruje potřebu kariérového poradenství a přístup k vysoce personalizovaným informacím o potenciálních zaměstnavatelích.

Kariérní stránky a jejich data

Nahlédněte do aktuálního průzkum více než 23 tis. uchazečů o zaměstnání ve více než 100 zemích a analýze stovek pracovních portálů zaměstnavatelů a možná uvidíte, jak to může vypadat v budoucnosti. S rostoucím počtem kanálů online komunikace jsou kariérní stránky jádrem vaší vícekanálové HR marketingové strategie.

Kariérní stránky VS sociální média

Více uchazečů o zaměstnání se obrací na sociální sítě a profesionální sítě, jako je LinkedIn, které obvykle doplňují kariérní stránky firem. Více než dřív se mladí žadatelé chtějí dozvědět více o společnosti a o možné kariéře. Dnešní uchazeč o zaměstnání chce osobní a personalizované informace a také odpovídající komunikaci. Společnosti reagují na tyto potřeby aktuálními nástroji, online hodnocením, blogem, využívají videa, které jim pomáhají se s firmou lépe identifikovat. Tato data nám ukazují, že většina žadatelů hledá kariéru, nikoliv práci.

Na základě auditu amerických a evropských firemních kariérních stránek se ukazuje, že ti nejlepší a největší vědí, jak komunikovat s mladými uchazeči na trhu práce. Nabízejí nejvíce osobní a efektivní kariérní stránky. Co myslíte je to o rozpočtu nebo i myšlence, jak toto téma uchopit?

Mladí uchazeči preferují osobní přístup

Kandidáti očekávají od společností stále více a více. Jsou tři hlavní úrovně, na které uchazeči potřebují odpovědi:

  1. Proč s vámi mám pracovat, co je ten důvod, motivace?
  2. Jaká je pro mě ta správná kariéra, co se hodí pro mě?
  3. Jak bude kariéra u vás skutečně vypadat?

Toto rozhodování se uskutečňuje na různých úrovních při hledání zaměstnání, ale také při návštěvě kariérních stránek nebo při prohlížení inzerátů a při čtení o týmech a sekce o firmě nebo o nás. Čím více je tato informace personalizovanější, tím je pravděpodobnější, že obě strany zůstanou v kontaktu po delší dobu a možná ze spojení i něco vznikne.

79 % respondentů při reakci na inzerci neobdrží žádnou informaci nebo je pouze automatická. Pro 43 % uchazečů je méně frustrující odmítnutí než nulová komunikace ze strany firmy.

Více kanálů vyšší očekávání

80 % respondentů aktivně využívá kariérní webové stránky k vyhledání informací o potenciálním zaměstnavateli, zatímco pouze 51 % využívá profesionálních sítí a 32 % sociálních kanálů. Navzdory důležitosti kariérních stránek, růst komunikačních kanálů, jako jsou YouTube, LinkedIn, Facebook a Twitter, jde ruku v ruce s vyššími očekáváními kandidátů. Potenciální zaměstnanci očekávají, že společnosti poskytnou dobrý obsah na všech těchto kanálech.

47 % uchazečů vnímá kariérní web jako hlavní bránu pro přístup k pracovním místům. 15 % uchazečů pokračuje v hledání na Facebooku. Kariérní stránka má 76 % úspěšnost jak místo pro reakci na pracovní nabídku. 56 % využije emailové oslovení a 46 % jde na pracovní portál poslat svoji žádost. 45 % se zastaví na firmě osobně a 20 % zkusí své štěstí na LinkedInu. Ačkoli kariérní stránky jsou číslo jedna při reakci na pracovní nabídku a sběru informací pro uchazeče, komplikované systémy, jako je ATS mají za následek výpadky až u 48 % reakcí.

Tak co myslíte, dáte se do kariérní stránek již dnes?

Kniha Firma jsou lidé
Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem a autorem knihy „Firma jsou lidé, lidé jsou síla!“

Vaše hodnocení a recenze článku

Hodnocení článku

Přehled hodnocení článku (0)

Tento článek zatím nemá žádné hodnocení.
Vložit příspěvek do záložek
Přečíst později

Odebírejte novinky, články, podcasty, kurzy a přednášky

Aktuální články

Podcast

Témata článků

Další články