Kdo je personální auditor

Sdílejte

Personální auditor se zabývá realizací personálního auditu a může se zaměřit na jednu nebo více z následujících oblastí v závislosti na zájmech, rozpočtu a časovém rámci. Obvykle se jedná o velice zkušeného odborníka z oblasti HR, který má také přesah do dalších oblastí, jako je management, řízení organizací, procesní řízení, projektové řízení, ekonomika a finance atd.

Kdo je personální auditor

Co dělá personální auditor
Co dělá personální auditor

Důležitá je dlouholetá praxe v oboru HR, schopnost analytického myšlení, konstruktivní kritiky, sběru zpětné vazby, práci s diagnostickými metodami, odborné vedení rozhovorů a částečná psychologická průprava. Personální auditor není psycholog, rozhovor má přesný rámec strukturu, stejně tak měření a vyhodnocování má svou metodiku.

Předpisy a normy

Jak firma dodržuje platné zákony a předpisy v oblasti zaměstnanosti. Jedná se o audit snižování rizik. Cílem je zajistit, aby nedošlo k porušování zákonů.

Postupy a procesy

Personální audit osvědčených postupů v oblasti lidských zdrojů porovnává personální procesy a zásady se standardy.

Výkonnost a produktivita

Personální audit výkonnosti zahrnuje prověření s cílem vyhodnotit kvalitu zpětné vazby, kterou manažeři poskytují svým zaměstnancům. Audit výkonnosti může odhalit problémy s procesem hodnocení a zpětné vazby.

Konkurenceschopnost

Personální audit konkurenceschopnosti se zabývá všemi oblastmi odměňování zaměstnanců a benefitů, aby posoudil, zda firma dělá to, co potřebuje, aby přilákala ty nejkvalifikovanější zaměstnance.

Specifické funkce a role

Audit zaměřený na konkrétní funkci je jakýmsi miniauditem, při kterém se zkoumá pouze jedna oblast personálních procesů.

Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Petr Kmošek už přes 15 let pomáhá firmám a lídrům zvládat situace, kdy běžné nástroje přestávají fungovat. Pracuje v terénu mezi HR, vedením lidí a firemními krizemi – tam, kde se rozhoduje o důvěře, směru a budoucnosti.

Odebírejte novinky, články, podcasty, kurzy a přednášky

Nové články

Nová videa

Podcast

Témata článků

Osobní rozvoj, kariéra a kariérní poradenství | Personal development – kmosek.comPersonalistika a lidské zdroje (HR) | Firemní kultura, angažovanost a motivace zaměstnanců – kmosek.comManažerské řízení a management firem – Rozvoj podnikání a řízení firem – kmosek.comPersonální agentura | HR recruitment agency a personální poradenství – kmosek.comKrizové řízení a Interim management – Krizový manažer, restrukturalizace a revitalizace firem – kmosek.comVidea – kmosek.comPersonální management | HR management a řízení lidských zdrojů – kmosek.comRodinné firmy a Family Businesses – kmosek.comPersonální marketing a HR marketing – kmosek.comNábor a výběr zaměstnanců – Recruitment, náborové kampaně a headhunting – kmosek.comLídršip a vůdcovství – Leadership, tvůrčí vedení a manažerské role – kmosek.comNovinky | NewsZnačka zaměstnavatele a Employer Branding – kmosek.comOstatní témata | Other Topics - kmosek.comOtázky a odpovědi | FAQ - kmosek.comPodnikatelské poradenství a Business Consulting – kmosek.comPrůzkumy a studie – Surveys, Research & Studies – kmosek.comZ praxe | From our practiceAI – Umělá inteligence – Aplikace, strategie a technologie – kmosek.comStartupy, Start-up a Rozvoj podnikání – kmosek.comProdej a nákup firem | Buy and Sell Business - kmosek.comGalerie | GalleryPodcasty | PodcastsŠkolení a kurzy | TrainingsStrategie fúzí a akvizic (M&A) - kmosek.comFiremní nástupnictví a Family Business Succession – kmosek.comPřednášky a semináře | Lectures, workshops & seminarsDoporučené příspěvky | Klíčové články a novinky - kmosek.comFirmy na prodej | Company saleIkony českého podnikání | Icons of Czech entrepreneurship