Kdy je vhodná doba umístit vaše inzeráty na práci?

Každý online marketingový specialista vám dnes řekne, že kromě vhodného obsahu pracovního inzerátu potřebujete také vědět a znát, kdy je vhodné ho umístit na pracovní portály a sociální sítě a že efektivita umístěného sdělení je především v jejím načasování, a právě čas je to, na čem záleží, když chceme správně oslovit naše kandidáty. S ohledem na toto zjištění je zapotřebí, aby se vaše inzeráty rozšířily rychleji než nabídky vaší konkurence.

Kdy je ten správný čas pro inzerci práce

Před více než 8 lety, kdy jsem dával dohromady svůj portál jsem se zeptal na stejnou otázku. Jediným způsobem, jak najít odpověď na tuto otázku, bylo oslovit zástupce těch nejlepších a největších pracovních portálů. Oslovil jsem i zahraniční portály, ale nesetkal se se zájmem, a tak jsem se dal do tvorby vlastního portálu, který se jmenuje www.volna-prace.cz. Bohužel dnes již tuto funkci zcela neplní, protože musel ustoupit jiným projektům.

Tvorba vlastního portálu mi také dala příležitost naučit se, jak design těchto stránek ovlivní rozhodnutí kandidáta. Jaké jsou nutné UX prvky a vůbec, jak vypadá taková struktura SQL databáze. Byl jsem schopen zjistit celou řadu dalších parametrů. Můj vlastní portál mi také dal možnost provést spoustu testů a zjistit, jaké věci jsou nejefektivnější.

Během posledních 10 let praxe v HR jsem udělal mnoho testů inzerce a inzerování práce obecně. Při nástupu sociálních sítí, jsem začal pracovat s grafikou a testoval konverzi i těchto příspěvků. Obecně jsem dospěl k názoru, že nejlepší čas pro umístění pracovní inzerce a inzerátů práce je pondělí, úterý a středa, nejnižší zájem byl ve čtvrtek, pátek a o víkendu. Z měsíců se jednalo o leden, únor a březen, další vrchol jsem zaznamenal v září, říjnu a listopadu. Obecně nejlepší čas pro inzerci volím mezi 7:30 až 9:30.

V naší personální agentuře máme tendenci zveřejňovat inzerci našich klientů každý všední den kolem dopoledne, protože to je doba, kdy začínáme pozorovat zvýšený zájem o články a sdílení. Zcela jiná praxe je na sociálních sítích a pro tuto oblast nahlédněte na infografiku společnosti surepayroll.com.

Doplnění článku (update)

Společnost Indeed se rozhodla zveřejnit zajímavé informace ohledně jejich vyhledávače a po dobu jednoho roku zjišťovala informace kdy přesně lidé vyhledávají nabídky práce a co to znamená pro zaměstnavatele. Dle nového výzkumu společnosti Indeed začínají uchazeči své hledání práce už v neděli večer.

Jaká jsou zjištění

  • mnoho uchazečů o zaměstnání začíná své hledání již v neděli
  • v hledání práce pokračují v pondělí a vrchol je v úterý kolem 11:00 až 12:00
  • zaměstnaní často vyhledávají ve večerních hodinách, a to od pondělí do středy od 19.00 do 22.00 hodin pro lidi s prací
  • nezaměstnaní mají tendenci vyhledávat během dne a obecně spíše večer

Doporučení pro zaměstnavatele

Začněte inzerovat již v neděli v noci, abyste zasáhli možná co největší skupinu uchazečů. Pondělí až středa ráno je hlavním časem pro uchazeče o zaměstnání, ale večer můžete chytit lidi, kteří hledají práci a jsou zaměstnaní.

Pracovní inzeráty 1

Pracovní inzeráty 2

inzeráty práce

Inzeráty práce

Rozměry obrázků pro sociální sítě

- Reklama -