Kdy je vhodná doba umístit vaše inzeráty na práci?

1814

Každý online marketingový specialista vám dnes řekne, že kromě vhodného obsahu pracovního inzerátu potřebujete také vědět a znát, kdy je vhodné ho umístit na pracovní portály a sociální sítě a že efektivita umístěného sdělení je především v jejím načasování, a právě čas je to, na čem záleží, když chceme správně oslovit naše kandidáty. S ohledem na toto zjištění je zapotřebí, aby se vaše inzeráty rozšířily rychleji než nabídky vaší konkurence.

Kdy je ten správný čas pro inzerci práce

Před více než 8 lety, kdy jsem dával dohromady svůj portál jsem se zeptal na stejnou otázku. Jediným způsobem, jak najít odpověď na tuto otázku, bylo oslovit zástupce těch nejlepších a největších pracovních portálů. Oslovil jsem i zahraniční portály, ale nesetkal se se zájmem, a tak jsem se dal do tvorby vlastního portálu, který se jmenuje www.volna-prace.cz. Bohužel dnes již tuto funkci zcela neplní, protože musel ustoupit jiným projektům.

TIP:  Outsourcing náboru zaměstnanců? Recruitment proces outsourcing je tady

Tvorba vlastního portálu mi také dala příležitost naučit se, jak design těchto stránek ovlivní rozhodnutí kandidáta. Jaké jsou nutné UX prvky a vůbec, jak vypadá taková struktura SQL databáze. Byl jsem schopen zjistit celou řadu dalších parametrů. Můj vlastní portál mi také dal možnost provést spoustu testů a zjistit, jaké věci jsou nejefektivnější.

Během posledních 10 let praxe v HR jsem udělal mnoho testů inzerce a inzerování práce obecně. Při nástupu sociálních sítí, jsem začal pracovat s grafikou a testoval konverzi i těchto příspěvků. Obecně jsem dospěl k názoru, že nejlepší čas pro umístění pracovní inzerce a inzerátů práce je pondělí, úterý a středa, nejnižší zájem byl ve čtvrtek, pátek a o víkendu. Z měsíců se jednalo o leden, únor a březen, další vrchol jsem zaznamenal v září, říjnu a listopadu. Obecně nejlepší čas pro inzerci volím mezi 7:30 až 9:30.

V naší personální agentuře máme tendenci zveřejňovat inzerci našich klientů každý všední den kolem dopoledne, protože to je doba, kdy začínáme pozorovat zvýšený zájem o články a sdílení. Zcela jiná praxe je na sociálních sítích a pro tuto oblast nahlédněte na infografiku společnosti surepayroll.com.

TIP:  Jak na poutavé inzeráty práce? Kreativita v pracovní inzerci...

Doplnění článku (update)

Společnost Indeed se rozhodla zveřejnit zajímavé informace ohledně jejich vyhledávače a po dobu jednoho roku zjišťovala informace kdy přesně lidé vyhledávají nabídky práce a co to znamená pro zaměstnavatele. Dle nového výzkumu společnosti Indeed začínají uchazeči své hledání práce už v neděli večer.

Jaká jsou zjištění

  • mnoho uchazečů o zaměstnání začíná své hledání již v neděli
  • hledání práce pokračují v pondělí a vrchol je v úterý kolem 11:00 až 12:00
  • zaměstnaní často vyhledávají ve večerních hodinách, a to od pondělí do středy od 19.00 do 22.00 hodin pro lidi s prací
  • nezaměstnaní mají tendenci vyhledávat během dne a obecně spíše večer

Doporučení pro zaměstnavatele

Začněte inzerovat již v neděli v noci, abyste zasáhli možná co největší skupinu uchazečů. Pondělí až středa ráno je hlavním časem pro uchazeče o zaměstnání, ale večer můžete chytit lidi, kteří hledají práci a jsou zaměstnaní.

Pracovní inzeráty 1

Pracovní inzeráty 2

inzeráty práce

Inzeráty práce

Rozměry obrázků pro sociální sítě

- Reklama -