Když firmě chybí šťáva!

621

Pokud toto coby majitel nebo člověk zodpovědný za provoz firmy pozorujete, je třeba s tím něco dělat, nejlépe okamžitě. Protože to je stav, který se sám nezlepší a ani nevyřeší. Je to situace, kdy vaše firma „trpí“ a tím i zaměstnanci, kteří pro ni, pro vás pracují.

Chybí vašemu podnikání nebo vaší firmě šťáva?

Chyba může být na jejich straně nebo na té vaši coby majitele firmy a vašeho vedení. Zaměstnanci firmy a její vedení jsou spojité nádoby. S nadsázkou řečeno podobně jako partneři v manželství. Jestliže totiž vaši zaměstnanci mají nízký výkon, tím i špatnou produktivitu práce, jestliže jsou demotivovaní a znechucení, není to samo sebou.

Celkově špatná atmosféra a nízká motivace zaměstnanců na pracovišti bývá přímý důsledek toho, že zaměstnanci jsou z nějakého důvodu ve vaší firmě nespokojení a neochotní sami od sebe svůj přístup ke své práci změnit.

Institut rodinných firem

Sledováním chodu vaší firmy dokáže vhodná forma auditu detekovat to, co způsobuje nemotivovanost a neefektivitu práce zaměstnanců. Jak docílit toho, aby atmosféra byla pozitivní, podnětná a motivační.

Další článek:  Jak na zvyšování výkonnosti firmy?

Když pak odstraníte hned nebo postupně detekované slabiny v chodu vaší firmy, budete překvapeni, jak moc a v jak krátkém čase, se atmosféra a motivace zaměstnanců na pracovišti změní. Tím budou vaši lidé schopni a ochotni podávat lepší pracovní výkony. Budou motivovaní a nabiti pozitivnější energií. Tu pak budou přenášet na své okolí.

V takové chvíli bude firma zase růst a prosperovat. Bude dávat práci těm, kdo o ni budou ve vaší firmě doopravdy stát. Takoví zaměstnanci si pak budou vážit značky, která patří vám a oni vám ji pomohou zviditelňovat. Společně budete budovat vaši zaměstnaneckou značku.

Přitom ze strany majitele nebo vedení stačí někdy docela málo –  dávat najevo, že si vážíte práce svých podřízených, že dokážete vnímat jejich starosti, výhrady k tomu, co se děje na pracovišti a také umíte náležitě komunikovat.

Při auditu zjistíme problémy a při následném doporučení a rozvojových aktivitách vás naučíme být empatickými zaměstnavateli. Naučíme vás, jak své zaměstnance motivovat, jak do nich správně a efektivně investovat. Naučíme vás, jak atmosféru na pracovišti kultivovat a rozvíjet motivaci zaměstnanců.

- Reklama -