Když se nedaří nalézt nebo hledat nové zaměstnance

602

Pokud nám pomůžete pochopit, kde a jak jste se o této práci dozvěděli a co vás upoutalo, budeme schopni přilákat další kandidáty, jako jste vy. Kde jste se o nás dozvěděli? Kdo vám řekl, že je tato práce otevřená? Konkrétně, kde jste se dozvěděli o tom, že se tato práce otevřela? Například konkrétní portál, doporučení od přítele, konkrétní veletrh pracovních příležitostí. Uveďte zdroje, které měly nejvyšší dopad na vaše rozhodnutí.

Několik doporučení, kde vám zpětná vazba pomůže v hledání nebo nalezení nových zaměstnanců.

Doporučení pro hledání zaměstnanců

Hledejte faktory rozhodnutí

Co vás upoutalo? Uveďte prosím konkrétní faktory, které vás přinutily k rozhodnutí. Uveďte prosím nejsilnější atraktivní faktory rozhodnutí pro práci a naší firmu zvlášť. Obecné informace o práci v naší společnosti. Pokud jste navštívili naši firemní, kariérní stránku, existuje nějaka oblast, která vás oslovila nebo na vás dobře zafungovala, přesvědčila vás?

Další článek:  Google for jobs je tady, co to znamená pro vaše HR?

Posuďte efektivitu náborového procesu

Abychom neustále zlepšovali naše výsledky v oblasti náboru, snažíme se shromažďovat informace o nejlepších a nejhorších částech našeho náborového procesu. Můžete nám pomoci tím, že poskytnete upřímné odpovědi na následující otázky.

Hledejte nejefektivnější část procesu náboru

Pomozte nám porozumět, která část náborového procesu na vás působila dobře. Co vás zaujalo, například proces reakce na nabídku, pracovníci z HR, telefonický rozhovor, otázky k rozhovoru, nabídka, prezentace firmy.

Nalezněte nejslabší místa náborového procesu

Pomozte nám pochopit, která část náborového procesu byla podle vašeho názoru nejslabší. Jaké aspekty a etapy náboru máte pocit, že máme zlepšit. Například proces podávání žádostí, náboráři, telefonický rozhovor, tazatelé, otázky k rozhovoru, proces nabídky.

Zlepšujte proces interview

Pomozte nám pochopit, které aspekty procesu pohovoru se mohou zlepšit a byly otázky ohledně rozhovoru, které vás zneklidňovaly nebo se vám zdály nevhodné, nepřiměřené? Byl jste v průběhu celého procesu servisován jako kandidát-zákazník, prosím ohodnoťte ho na stupnici od 1 do 10. Uveďte všechny návrhy a doporučení, které lze zlepšit, abychom mohli propracovat své zkušenosti s kandidáty.

Další článek:  Než se rozhodnete pro personální audit

Identifikujte další podobné uchazeče

Pomozte nám a doporučte nám několik kvalitních doporučení, abychom mohli identifikovat další talenty ve vašem – našem okolí. Existují další lidé, kteří jsou stejně dobří a pracují v jiných firmách? Dejte nám alespoň jednu větu, která pokrývá, proč jsou velmi žádoucí. Byl byste ochoten pomoci nám přijmout některého z nich?

Je tolik cest, jak zlepšit váš náborový proces, ale musíte akceptovat a vyhledávat zpětnou vazbu nebo se nechat vést personálním poradcem a zkusit personální audit.

- Reklama -