Když se řekne firemní dress code

275

Firemní oblékání může zlepšit veřejný obraz Vaší firmy, stejně tak zlepšit postoje, smysl a vnímání zaměstnavatele svými zaměstnanci a Vaši celkovou image. Může také negativně ovlivnit morálku anebo se dostat do střetu s pracovním právem. To je důvod, proč každá společnost musí být v tomto ohledu opatrná a vědět co doporučit nebo regulovat skrze svůj dress code.

Dress code tvoří určitý módní tón v podnikání, takže zaměstnanci jsou pak snadno identifikovatelní. Oblékání a celé téma kolem toho, není tématem pro každého zaměstnance. Přílišná kontrola může silně ovlivnit morálku, zejména u zaměstnanců, kteří nemají pravidelnou interakci s veřejností, klienty a tak dále.

Při stanovení souboru norem pro oblékání na pracovišti, by měli zaměstnavatelé vždy zvážit povahu práce zaměstnanců. Jaký druh oblečení se hodí pro tuto práci a zda provádění a prosazování kódu oblékání by stálo za námahu. Zaměstnavatelé musí také zvážit, zda určitý druh oblečení by měl být vyžadován z bezpečnostních důvodů. Jaké oblečení zvolit a vše mít v pořádku a přitom si nerozházet své zaměstnance?

Pojďme na to.

Přečíst
Chcete dát výpověď? Umělá inteligence vás práskne

 

Zdroj: recruiterbox.com

 

- Reklama -
Předchozí článekZajímavá fakta o sociálních médiích
Další článekJaké měkké dovednosti vyžadují manažeři?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.