Časová studie u personálního auditu

0

Časová studie se táže na dobu trvání pracovního výkonu, respektive jejich dílčích časů. Cílem je zdůvodnění spotřeby času na určitou pracovní činnost a její složky, nalezení časů produktivních a časů ztrátových.

Výsledkem je zpravidla „snímek pracovního dne“ jednotlivce, nebo celého kolektivu, který je podkladem pro stanovení výkonové normy. Ta je pak základem pro odměňování. Proto jsou časové studie zpravidla věcí spíše delikátní.

Nejčastějším způsobem tvorby časových studií je chronometráž, dále analýza videozáznamu nebo nahrávky. Z důvodu přesnosti pak existují systémy MTM – method time measurement, kdy pracovní činnost můpže být uskutečněna posloupnosti obecných pohybů, například: sáhnout, uchopit, přemístit atd.

Součet časů je pak prohlášen za „zdůvodněnou výkonovou normu“.

5. 10. 2020 301 Petr Kmošek  Audit, Personalistika  
Total 3 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Úspěšný manažer versus neúspěšný manažer
Next article Momentkové pozorování personálního auditu
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.