Co je employer branding

0

Značka zaměstnavatele neboli Employer Branding je pověst firmy na trhu práce. Vyjadřuje to, jak atraktivní je práce v dané společnosti a jak je atraktivní zaměstnavatel. V souhrnu jí tvoří myšlenky, pocity a očekávání získané díky předchozí zkušenosti s danou firmou v roli zaměstnavatele.

Pokud je zkušenost zaměstnanců pozitivní, je employer brand -značka zaměstnavatele vnímána jako atraktivní, což následně pomáhá firmám udržet a zároveň přitáhnout motivované zaměstnance. Tvorba značky zaměstnavatele – employer branding je dlouhodobý a také nepřetržitý proces a spočívá v systematickém vytváření a sdílení pozitivní zaměstnanecké zkušenosti.

744  Employer Branding, Marketing  
Total 5 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Krizový management ve firmě
Next article Co představuje personální audit
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.