Co je employer branding

0

Značka zaměstnavatele neboli Employer Branding je pověst firmy na trhu práce. Vyjadřuje to, jak atraktivní je práce v dané společnosti a jak je atraktivní zaměstnavatel. V souhrnu jí tvoří myšlenky, pocity a očekávání získané díky předchozí zkušenosti s danou firmou v roli zaměstnavatele.

Pokud je zkušenost zaměstnanců pozitivní, je employer brand -značka zaměstnavatele vnímána jako atraktivní, což následně pomáhá firmám udržet a zároveň přitáhnout motivované zaměstnance. Tvorba značky zaměstnavatele – employer branding je dlouhodobý a také nepřetržitý proces a spočívá v systematickém vytváření a sdílení pozitivní zaměstnanecké zkušenosti.

Total 0 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Krizový management ve firmě
Next article Co představuje personální audit
Jsem konzultant pro personální, manažerské a krizové řízení. Disponujeme zkušenými krizovými a interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu. Realizujeme expertní personální audit a personální poradenství. Zabýváme se také personálním marketingem a značkou zaměstnavatele. Rozvíjíme naši kreativní agenturu, která pomáhá firmám v oblasti vývoje a inovací.