Co je employer branding

0

Značka zaměstnavatele neboli Employer Branding je pověst firmy na trhu práce. Vyjadřuje to, jak atraktivní je práce v dané společnosti a jak je atraktivní zaměstnavatel. V souhrnu jí tvoří myšlenky, pocity a očekávání získané díky předchozí zkušenosti s danou firmou v roli zaměstnavatele.

Pokud je zkušenost zaměstnanců pozitivní, je employer brand -značka zaměstnavatele vnímána jako atraktivní, což následně pomáhá firmám udržet a zároveň přitáhnout motivované zaměstnance. Tvorba značky zaměstnavatele – employer branding je dlouhodobý a také nepřetržitý proces a spočívá v systematickém vytváření a sdílení pozitivní zaměstnanecké zkušenosti.

15. 5. 2020 470 Petr Kmošek  Employer Branding, Marketing  
Total 3 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Krizový management ve firmě
Next article Co představuje personální audit
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.