Employer brand management

0

V dnešní době je employer brand na rozdíl od managementu značky mezerou, což je obecnější pojem. Zdá se však, že zaměstnanost a značka koexistují společně s rostoucí konkurencí o talenty.

Časy se změnily. Vzestup sociálních platforem přiměl společnosti, aby byly transparentnější. Lidé pravděpodobně vstoupí do společnosti na základě toho, co její zaměstnanci vnímají a říkají o ní. To znamená, že přitažlivost talentů závisí na obhajobě zaměstnanců. Obráceně platí také. Zaměstnanci se chtějí držet své společnosti na dlouhou dobu, pokud je vnímána jako zaměstnavatel výběru.

Employer brand je pověst společnosti na trhu práce jako zaměstnavatel. Potřeba budování silné značky zaměstnavatele je více než kdy jindy. Protože má přímý dopad na najímání, udržování talentů a v konečném důsledku pověst společnosti, musí vedení společnosti při vytváření employer brandu věnovat velké pozornost a důslednost. Jedná se o proces budování silného employer brandu.

Cíle employer brand managementu

  1. Přilákat nejlepší talenty v oboru nebo segmentu trhu
  2. Zapojit a udržet vlastní talenty
  3. Vyvážit odměny a výhody nabízených zaměstnancům výměnou za jejich výkon a produktivitu
  4. Identifikovat jedinečné zásady a programy prokazují odhodlání společnosti přispívat k dobrým životním podmínkám a růstu zaměstnanců obecně
  5. Zlepšit porozumění jedinečným vlastnostem a hodnotám zaměstnavatele
  6. Udržovat značku jako živou identitu
  7. Ukazovat silný závazek vůči svým lidem

628  Employer Branding, Marketing  
Total 2 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Historie employer branding
Next article Základní rysy krizového řízení
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.