Historie employer branding

0

Employer branding není nový koncept. Jde jen o to, že se tento termín stal populárním a zaměstnavatelé jej nyní berou vážněji. Značka zaměstnavatele byla poprvé definována v roce 1996, v Journal of Brand Management v prosinci 1996 Simonem Barrowem – předsedou společnosti People in Business a Tim Amblerem. Autoři definovali značku zaměstnavatele jako „balíček funkčních, ekonomických a psychologických výhod poskytovaných zaměstnáním a identifikovaných u zaměstnávající společnosti“.

Do roku 2001, během pouhých pěti let od zavedení tohoto termínu, bylo zjištěno, že 40 % ze 138 společností dotazovaných firem v Severní Americe se aktivně zapojilo do některé formy činnosti značky zaměstnavatele.

V roce 20013 provedl ekonom na celosvětové úrovni průzkum značek zaměstnavatelů, který ukázal, že 61% odborníků v oblasti lidských zdrojů a 41% odborníků z jiných než lidských zdrojů zná pojem „employer brand“.

V roce 2008 Jackie Orme, generální ředitel Chartered Institute of Personnel Director of UK, potvrdil, že branding zaměstnavatele je naprosto nedílnou součástí obchodní strategie a nejde jen o funkci lidských zdrojů. Od té doby se na toto téma psalo mnoho knih a konaly se konference.

Employer branding je zastřešující pojem pro správu značky zaměstnavatele, umístění značky zaměstnavatele a interní marketing. Je to interně přístupný, implicitně explicitní, hodnotově orientovaný přístup k utváření vnímání a chování zaměstnanců i externích talentů.

27. 5. 2020 392 Petr Kmošek  Employer Branding, Marketing  
Total 1 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Propouštění zaměstnanců kvůli koronaviru
Next article Employer brand management
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.