Jak se stát krizovým manažerem

0

Být profesionálem v oblasti řešení krizí je velká odpovědnost. Hlavním úkolem krizového manažera je chránit své klienty a pomáhat jim být co nejkrizovější a pomoci jim zvládat jejich těžké časy. Je to náročná a zároveň obohacující praxe. Neexistuje nic atraktivnější než pracovat pro skupinu lidí, kteří milují svou společnost, pro kterou pracují, a pomáhat jim zvládnout krizi.

Zaprvé je důležité vědět, že není nutné být ihned poradcem, konzultantem nebo podnikatelem v krizovém řízení. Mnoho krizových odborníků pracuje pro různé externí konzultační agentury. Ve skutečnosti je to pravděpodobně nejlepší místo, kde se začít učit. Přechod z jedné kariéry na kariéru v krizovém řízení není v tomto směru jednoduchý.

Agentura vás může doporučit pro zvládnutí nějaké situace, která se u klienta řeší, to je to místo, kde můžete začít, ale je nutné se neustále učit a vzdělávat. Je třeba být odborníkem ve svém oboru, průmyslu, mít přehled o osvědčených postupech, případových studiích atd. Žijeme ve světě, který se rychle pohybuje. Součástí úkolu odborníka na řešení krizí bude držet krok s tímto neustále se vyvíjejícím světem.

Praxe a zase praxe ano, ale. V článcích na mém blogu se dozvíte, že výkon této pozice je vysoce stresově náročný, stejně tak fyzicky a ať si každý myslí, že je to velice atraktivní a dobře placená práce, tak je nesmírně vysilující, a rozhodně není pro každého.

Než se dát na kariéru krizového manažera, je třeba znát dobře své silné stránky, své kompetence, mít dobrou praxi a být skutečně plný know-how, které můžete přinést do společnosti v daném oboru. Ovládat techniky duševní hygieny, zvládání stresu, špičková organizace práce a projektového managementu atd.

1211  Krizový Management, Management  
Total 0 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Kdo je to HR advisor
Next article Propouštění zaměstnanců kvůli koronaviru
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.