Krizový management ve firmě

0

Krizový management je samostatnou manažerskou disciplínou. Je chápán jako specifický, zpravidla krátkodobý přístup k řízení, jehož hlavní podstatou je vyřešit krizovou situaci firmy nebo organizace. Oproti standardnímu managementu má krizové řízení řadu specifických rysů.

Manažerský styl je spíše autoritativní a jeho cílem je mobilizovat pracovníky i dostupné zdroje za účelem rychlého zvládnutí důsledků krize. Preferována je obvykle přímá komunikace na bázi řízení.

Ačkoli se předpokládá vyšetření všech příčin krizí a jejich odstranění, často při řešení krize nezbude než eliminovat důsledky. Stranou pozornosti krizového řízení by neměly být další projevy krize, omezení chaosu v ostatních částech firmy, stanovení mluvčího pro vnější komunikaci apod.

14. 5. 2020 396 Petr Kmošek  Management
Total 0 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Postup manažerů při krizi firmy
Next article Co je employer branding
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.