Krizový management ve firmě

0

Krizový management je samostatnou manažerskou disciplínou. Je chápán jako specifický, zpravidla krátkodobý přístup k řízení, jehož hlavní podstatou je vyřešit krizovou situaci firmy nebo organizace. Oproti standardnímu managementu má krizové řízení řadu specifických rysů.

Manažerský styl je spíše autoritativní a jeho cílem je mobilizovat pracovníky i dostupné zdroje za účelem rychlého zvládnutí důsledků krize. Preferována je obvykle přímá komunikace na bázi řízení.

Ačkoli se předpokládá vyšetření všech příčin krizí a jejich odstranění, často při řešení krize nezbude než eliminovat důsledky. Stranou pozornosti krizového řízení by neměly být další projevy krize, omezení chaosu v ostatních částech firmy, stanovení mluvčího pro vnější komunikaci apod.

606  Management
Total 0 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Postup manažerů při krizi firmy
Next article Co je employer branding
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.