Vše

  Náplň práce krizového manažera

  0

  Cílem práce krizového manažera je celkové zvládnutí procesně náročných procesů ve velmi krátkém čase. Procesy mohou často vykazovat překvapivý a nečekaný průběh, ale i dopady. Proto se v práci krizového manažera musí uplatnit řada funkcí, aby se včas zachytily jak symptomy příchodu krize, tak minimalizovaly příčiny krize

  Krizový manažer musí připravit plán na řešení krize v případě včasného neodstranění příčin vzniku krize a rozšíření, musí zajistit postupnou konsolidaci krize, redukovat následky krize a její likvidaci.

  Krizový manažer má za cíl stabilizovat podnik a připravit ho také na pokrizovou situaci, vytvořit podmínky pro vyhodnocení získaných poznatků s cílem aplikovat je do dalších řídících procesů.

  K popisu náplňe práce krizového manažera je nutné připojit také schopnost zvládnutí dílčích fází:

  Fáze záchranná

  Zastavit negativní trend odstraněním či omezením působení příčin krize.

  Fáze strategická

  Formulovat novou strategii přijatelnou a realizovatelnou.

  Fáze taktická

  Realizovat strategii dle přijatého plánu.

  Co dělá krizový manažer
  Co dělá krizový manažer

  10. 2. 2021 596 Petr Kmošek  Krizový Management, Management  
  Total 0 Votes:
  0

  Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

  + = Verify Human or Spambot ?

  Previous article Důvody krize firmy
  Next article Jak zachránit podnik?
  Jsem poradce pro rodinné firmy a podniky. Objevuju skrytý potenciál rodinných firem a rodinných podniků. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.