Vše

  Otázky nástupnictví

  0

  Plánování nástupnictví pro případ předání rodinného podniku bývá často opomíjenou oblastí, přesto může funkční program nástupnictví výrazně zjednodušit proces generační výměny. Plánování nástupnictví se musí zaměřovat nejen čistě na střídání dosavadních majitelů za ty nové, ale musí zohledňovat i širší souvislosti v podniku.

  Způsob předání společnosti lze naplánovat a strategicky řídit tak, že vlastník či vedení společnosti identifikuje novou generaci potenciálních lídrů a strategicky řídí její rozvoj v souladu s celkovým směřováním rodinného podnikání.

  Strategické řízení nástupnictví je ve třech fázích:

  1. Příprava programu nástupnictví a identifikace klíčových pozic
  2. Identifikace talentů a implementace programu nástupnictví
  3. Monitoring efektivity programu nástupnictví a mobilizace nástupců

  Výhodou tohoto cíleného a strukturovaného přístupu je využití programu nástupnictví nejen pro změnu ve vedení podniku v případě odchodu majitelů, ale rovněž pro plánování a obsazování dalších klíčových pozic ve firmě.

  22. 5. 2020 571 Petr Kmošek  Nástupnictví, Personalistika  
  Total 1 Votes:
  0

  Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

  + = Verify Human or Spambot ?

  Previous article Outsourcing v marketingu
  Next article Nástupnictví rodinný podnik
  Jsem poradce pro rodinné firmy a podniky. Objevuju skrytý potenciál rodinných firem a rodinných podniků. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.