Otázky nástupnictví

0

Plánování nástupnictví pro případ předání rodinného podniku bývá často opomíjenou oblastí, přesto může funkční program nástupnictví výrazně zjednodušit proces generační výměny. Plánování nástupnictví se musí zaměřovat nejen čistě na střídání dosavadních majitelů za ty nové, ale musí zohledňovat i širší souvislosti v podniku.

Způsob předání společnosti lze naplánovat a strategicky řídit tak, že vlastník či vedení společnosti identifikuje novou generaci potenciálních lídrů a strategicky řídí její rozvoj v souladu s celkovým směřováním rodinného podnikání.

Strategické řízení nástupnictví je ve třech fázích:

  1. Příprava programu nástupnictví a identifikace klíčových pozic
  2. Identifikace talentů a implementace programu nástupnictví
  3. Monitoring efektivity programu nástupnictví a mobilizace nástupců

Výhodou tohoto cíleného a strukturovaného přístupu je využití programu nástupnictví nejen pro změnu ve vedení podniku v případě odchodu majitelů, ale rovněž pro plánování a obsazování dalších klíčových pozic ve firmě.

684  Nástupnictví, Personalistika  
Total 2 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Outsourcing v marketingu
Next article Nástupnictví rodinný podnik
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.