Otázky nástupnictví

0

Plánování nástupnictví pro případ předání rodinného podniku bývá často opomíjenou oblastí, přesto může funkční program nástupnictví výrazně zjednodušit proces generační výměny. Plánování nástupnictví se musí zaměřovat nejen čistě na střídání dosavadních majitelů za ty nové, ale musí zohledňovat i širší souvislosti v podniku.

Způsob předání společnosti lze naplánovat a strategicky řídit tak, že vlastník či vedení společnosti identifikuje novou generaci potenciálních lídrů a strategicky řídí její rozvoj v souladu s celkovým směřováním rodinného podnikání.

Strategické řízení nástupnictví je ve třech fázích:

  1. Příprava programu nástupnictví a identifikace klíčových pozic
  2. Identifikace talentů a implementace programu nástupnictví
  3. Monitoring efektivity programu nástupnictví a mobilizace nástupců

Výhodou tohoto cíleného a strukturovaného přístupu je využití programu nástupnictví nejen pro změnu ve vedení podniku v případě odchodu majitelů, ale rovněž pro plánování a obsazování dalších klíčových pozic ve firmě.

22. 5. 2020 406 Petr Kmošek  Nástupnictví, Personalistika  
Total 1 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Outsourcing v marketingu
Next article Nástupnictví rodinný podnik
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.