Postup manažerů při krizi firmy

0

V základu existují tři základní varianty postupu krizového manažera:

  1. Postup manažerů při krizi firmy – Radikální postup, který znamená zavedení krizového managementu, a to v celém rozsahu realizace zásadních ozdravných opatření, která povedou ke zvýšení produktivity. Společnost postupně začne dosahovat zisku, který jí umožní splácet závazky, ale třeba expandovat a růst.
  2. Postup manažerů při krizi firmy – Konzervativní postup, který se omezuje na dílčí opatření, vyhýbá se radikálním změnám. Tento postup sice vrátí zpět k rentabilitě, ovšem pouze k průměrné. Společnost bude částečně splácet staré závazky, ovšem ne tak rychle, a ne v plném rozsahu. Je zcela znemožněn další růst.
  3. Postup manažerů při krizi firmy – Žádný postup. Opatření beze změn. Nebudou zavedeny změny v metodách řízení, v produktivitě. Finanční náklady dále porostou a staré závazky nebudou uhrazeny.

14. 5. 2020 394 Petr Kmošek  Management
Total 2 Votes:
1

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Vnější HR marketing
Next article Krizový management ve firmě
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.