Příčiny fluktuace ve výrobní a nevýrobní firmě

0

Vedení nemůže úplně zastavit proces, kdy zaměstnanci odcházejí ze zaměstnání, ale může jej do značné míry ovládat.

Výzkum říká, že většina zaměstnanců opouští organizaci z frustrace a neustálého tření se svými nadřízenými nebo jinými členy týmu. V některých případech je to nízký plat, nedostatek vyhlídek na kariérní růst a motivace nutí zaměstnance hledat změnu. Vedení se musí snažit co nejlépe udržet ty zaměstnance, kteří jsou pro systém skutečně důležití a jsou známí jako efektivní přispěvatelé.

Povinností liniových manažerů i vedení je zajistit, aby zaměstnanci byli spokojeni se svými rolemi a povinnostmi a že jim práce nabízí každý den nějakou novou výzvu nebo možnost rozvoje a učení.

Techniky udržování zaměstnanců vedou dlouhou cestu v motivaci zaměstnanců k tomu, aby si práci užívali a vyhýbali se častým změnám zaměstnání.

652  Fluktuace, Personalistika  
Total 1 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Proč vzniká fluktuace
Next article Analýza RAID
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.