Příčiny fluktuace ve výrobní a nevýrobní firmě

  0

  Vedení nemůže úplně zastavit proces, kdy zaměstnanci odcházejí ze zaměstnání, ale může jej do značné míry ovládat.

  Výzkum říká, že většina zaměstnanců opouští organizaci z frustrace a neustálého tření se svými nadřízenými nebo jinými členy týmu. V některých případech je to nízký plat, nedostatek vyhlídek na kariérní růst a motivace nutí zaměstnance hledat změnu. Vedení se musí snažit co nejlépe udržet ty zaměstnance, kteří jsou pro systém skutečně důležití a jsou známí jako efektivní přispěvatelé.

  Povinností liniových manažerů i vedení je zajistit, aby zaměstnanci byli spokojeni se svými rolemi a povinnostmi a že jim práce nabízí každý den nějakou novou výzvu nebo možnost rozvoje a učení.

  Techniky udržování zaměstnanců vedou dlouhou cestu v motivaci zaměstnanců k tomu, aby si práci užívali a vyhýbali se častým změnám zaměstnání.

   Fluktuace, Personalistika  
  Total 0 Votes:
  0

  Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

  + = Verify Human or Spambot ?

  Previous article Proč vzniká fluktuace
  Next article Analýza RAID
  Jsem konzultant pro personální, manažerské a krizové řízení. Disponujeme zkušenými krizovými a interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu. Realizujeme expertní personální audit a personální poradenství. Zabýváme se také personálním marketingem a značkou zaměstnavatele. Rozvíjíme naši kreativní agenturu, která pomáhá firmám v oblasti vývoje a inovací.