Příčiny krize firmy

0

Příčin krize lze definovat mnoho. Mé logické rozlišení je však na vnitřní a vnější.

Vnější příčiny jsou obvykle spojené se změnami ve vnějším prostředí firmy, které je stále více chaotické nebo turbulentní a nepředvídatelné. Změny jsou v něm rychlejší, než jsou reakce firmy na ně. Signály těchto změn jsou velmi slabé a jen zčásti předvídatelné. Tyto změny pak ve spojení s neadekvátními, nebo dokonce žádnými reakcemi managementu velmi rychle vyústí do podnikové krize a ztráty pozice na trhu, která krizi akceleruje do akutní fáze.

Vnitřní příčiny krize, tyto příčiny vyplývají z neřešení řešení vnitřních problémů v jednotlivých subsystémech podniku. Tyto problémy se přenášejí do vztahů podniku k jeho okolí a snižují konkurenceschopnost firmy na trhu.

5. 8. 2020 307 Petr Kmošek  Krizový Management, Management  
Total 1 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Činnost krizového managementu
Next article Úspěšný manažer versus neúspěšný manažer
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.