Průměrná fluktuace zaměstnanců

0

Za základní rozdělení fluktuace můžeme považovat rozdělení na dobrovolnou a nedobrovolnou fluktuaci. Dobrovolný odchod z pracovní pozice či organizace je ze subjektivních důvodů zaměstnance a z jeho vlastní iniciativy.

Nedobrovolný odchod z pracovní pozice či organizace je z iniciativy zaměstnavatele nebo z důvodů jiných okolností, které si tento krok vynucují. Například propouštění pro nadbytečnost, reorganizace firmy, nedostatečný pracovní výkon, významné porušení pracovní kázně apod.

Některé firmy musí nabírat desítky nových zaměstnanců měsíčně jen proto, aby nahradily počet odcházejících zaměstnanců. Průměrná fluktuace v ČR se pohybuje v rozmezí 14 – 16 %, nicméně za zdravou fluktuaci ve společnosti bývá považována hodnota mezi 5 – 7%.

22. 5. 2020 631 Petr Kmošek  Fluktuace, Personalistika  
Total 1 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Určení hodnoty společnosti, firmy nebo podniku
Next article Výpočet fluktuace zaměstnanců
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.