Značka pro zaměstnavatele

0

Značka zaměstnavatele je ta část značky, která je vnímána především z pohledu stávajících i potenciálních zaměstnanců – kandidátů. Obsahuje veškerou interní komunikace a komunikace kolem náboru a propagaci pracovních míst. Můžeme se také setkat s hesly jako jsou značka zaměstnavatele, zaměstnanecká značka nebo zaměstnavatelská značka, v angličtině pak employer brand nebo employer branding.

Zaměstnavatelská značka je důležitým prvkem, který definuje úspěšnost firmy při náboru, ale i při retenci zaměstnanců. Potenciální zaměstnanci se nerozhodují pouze dle kritérií platu a firemních benefitů, ale chtějí pracovat v organizacích, které jsou vnímány pozitivně a také jako atraktivní zaměstnavatel.

Značka zaměstnavatele hraje svou roli také v retenci zaměstnanců. Zaměstnanci a jejich postoj, názor, emoce jsou důležitým marketingovým prvkem. Pokud zaměstnanec o značce svého zaměstnavatele mluví pozitivně, buduje tak pozitivní referenci a usnadňuje nábor.

618  Marketing, Značka Zaměstnavatele  
Total 1 Votes:
0

Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

+ = Verify Human or Spambot ?

Previous article Značka ze strany zaměstnavatele
Next article Outsourcing marketingu
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.