Značka pro zaměstnavatele

  0

  Značka zaměstnavatele je ta část značky, která je vnímána především z pohledu stávajících i potenciálních zaměstnanců – kandidátů. Obsahuje veškerou interní komunikace a komunikace kolem náboru a propagaci pracovních míst. Můžeme se také setkat s hesly jako jsou značka zaměstnavatele, zaměstnanecká značka nebo zaměstnavatelská značka, v angličtině pak employer brand nebo employer branding.

  Zaměstnavatelská značka je důležitým prvkem, který definuje úspěšnost firmy při náboru, ale i při retenci zaměstnanců. Potenciální zaměstnanci se nerozhodují pouze dle kritérií platu a firemních benefitů, ale chtějí pracovat v organizacích, které jsou vnímány pozitivně a také jako atraktivní zaměstnavatel.

  Značka zaměstnavatele hraje svou roli také v retenci zaměstnanců. Zaměstnanci a jejich postoj, názor, emoce jsou důležitým marketingovým prvkem. Pokud zaměstnanec o značce svého zaměstnavatele mluví pozitivně, buduje tak pozitivní referenci a usnadňuje nábor.

   Marketing, Značka Zaměstnavatele  
  Total 0 Votes:
  0

  Řekněte nám, jak můžeme tento příspěvek vylepšit?

  + = Verify Human or Spambot ?

  Previous article Značka ze strany zaměstnavatele
  Next article Outsourcing marketingu
  Jsem konzultant pro personální, manažerské a krizové řízení. Disponujeme zkušenými krizovými a interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu. Realizujeme expertní personální audit a personální poradenství. Zabýváme se také personálním marketingem a značkou zaměstnavatele. Rozvíjíme naši kreativní agenturu, která pomáhá firmám v oblasti vývoje a inovací.