Pozor na employer bláto

458

Pokud se dnes podíváme na řadu dostupných řešení employer brandingu, která jsou k dispozici zaměstnavatelům, pak by se zdálo, že nikdy nebylo snadnější, aby si příběh vašich zaměstnanců uměl získat značku zaměstnavatele. Díky snadnému přístupu k tvoření obsahu, sdílení, sociálních sítí, je zde spousta způsobů, jak dostat svůj příběh před vaše potenciální kandidáty.

Rychlost a personalizace jsou dvě základní témata, kterým zaměstnavatelé mohou prolomit ono klišé v soutěži zaměstnavatelů. Kandidáti nechtějí vědět, proč je vaše společnost skvělým místem k práci, ale chtějí především pochopit, proč je společnost skvělým místem právě pro ně.

Kandidát – Kanál – Komunikace

Zaměstnavatelé se musí vrhnout do svých HR plánů a začít si vytvářet marketingové strategie kolem těchto tří K, které jsou kandidát, kanál a komunikace. Jakmile si zaměstnavatelé určí personu, kterou potřebují oslovit, dále potřebují zjistit, které kanály jsou proto nejvhodnější a jaký obsah-komunikace bude pro tento kanál nejlepší volbou. Toto vše namíchat, protřepat a dodat unikátním a jedinečným způsobem.

Přečíst
Jak budovat brand zaměstnavatele a přilákat nové posily do týmu?

Zaměstnavatelé se musí umět rychle přizpůsobovat. Dnes je to převážně trh kandidátů, takže rychlost vyhrává. Zaměřte se na věci a témata, která umožní vašim HR zaměstnancům rychleji zpracovávat kandidáty, efektivně řešit dotazy, formuláře, aplikace atd. Vše musí běžet plynule a především rychle.

Snažte se prosadit, aby publikum kandidátů s vámi spolupracovalo, ať už se jedná o pracovní místo, reklamní banner nebo sociální příspěvek. Chceme, aby naše publikum vědělo, že nejenže jsme všichni zaměstnanci, ale všichni navzájem hledáme jednotlivce, kteří chtějí ovlivnit a změnit věci k lepšímu v naší společnosti.

Employer bláto

Dnes je už v této oblasti patrná saturace. Všichni to totiž dělají stejným způsobem a dochází k jisté formě šumu a hromadění kopírovaného obsahu. Obrázek nového zaměstnance, tamhle fotka nového ping-pong stolu, tričko, propiska, bonboniéra v den nástupu, k tomu dobrý #hashtag a jedem. Den za dnem se stejným obsahem. Funguje to? Jak je snadné dostat se do této pasti, zvláště když jste pod tlakem a děláte spoustu dalších věcí najednou. Ale pravdou je, že když všichni vysílají stejné klišé a nesmysly a po stejných kanálech a po celou dobu, všechno se začne spojovat do jednoho, čemu můžeme říkat employer bláto.

Přečíst
Proč Employer Brand nebyl nikdy tak důležitý jako teď?

To se to tomu Petrovi tady hezký říká, ale jak se můžete ujistit, že vaše příběhy, sdělení a zprávy skutečně vyčnívají a odlišují vaši firmu nad konkurencí na trhu práce a rezonují s těmi správnými kandidáty? Mé doporučení je jediné:

Vaše jedinečnost

Zvýrazněte především to, co vás činí opravdu jedinečným zaměstnavatelem. V HR se pohybuji již nějakou dobu a víte, každá firma je docela jedinečné a unikátní místo, jde pouze o schopnost vhledu a vnímání. To váš koncept employer brandingu docela usnadňuje. Každý tým má své nuance a své příběhy. Vše ve firmě působí přesvědčivě, když lidé opravdu ví, jaký vliv má jejich práce na celek. Všechny společnosti vznikají s poutavým příběhem s originálními podnikateli v pozadí se základní a zvučnou notou: „Proč to vše začalo a kam to vše směřuje.“

Všichni jste jedineční, stačí to pouze objevit a skrze tyto tři K dobře komunikovat.

Photo by Quino Al

- Reklama -
Předchozí článekHR management malé firmy. Jak vám to jde se zaměstnanci?
Další článekNASA hledá astronauty! „Journey to Mars“
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.