Pozor na employer bláto

684

Pokud se dnes podíváme na řadu dostupných řešení employer brandingu, která jsou k dispozici zaměstnavatelům, pak by se zdálo, že nikdy nebylo snadnější, aby si příběh vašich zaměstnanců uměl získat značku zaměstnavatele. Díky snadnému přístupu k tvoření obsahu, sdílení, sociálních sítí, je zde spousta způsobů, jak dostat svůj příběh před vaše potenciální kandidáty.

Rychlost a personalizace jsou dvě základní témata, kterým zaměstnavatelé mohou prolomit ono klišé v soutěži zaměstnavatelů. Kandidáti nechtějí vědět, proč je vaše společnost skvělým místem k práci, ale chtějí především pochopit, proč je společnost skvělým místem právě pro ně.

Institut rodinných firem

Kandidát – Kanál – Komunikace

Zaměstnavatelé se musí vrhnout do svých HR plánů a začít si vytvářet marketingové strategie kolem těchto tří K, které jsou kandidát, kanál a komunikace. Jakmile si zaměstnavatelé určí personu, kterou potřebují oslovit, dále potřebují zjistit, které kanály jsou proto nejvhodnější a jaký obsah-komunikace bude pro tento kanál nejlepší volbou. Toto vše namíchat, protřepat a dodat unikátním a jedinečným způsobem.

Další článek:  Zajímavé infografiky, co myslíte?

Zaměstnavatelé se musí umět rychle přizpůsobovat. Dnes je to převážně trh kandidátů, takže rychlost vyhrává. Zaměřte se na věci a témata, která umožní vašim HR zaměstnancům rychleji zpracovávat kandidáty, efektivně řešit dotazy, formuláře, aplikace atd. Vše musí běžet plynule a především rychle.

Snažte se prosadit, aby publikum kandidátů s vámi spolupracovalo, ať už se jedná o pracovní místo, reklamní banner nebo sociální příspěvek. Chceme, aby naše publikum vědělo, že nejenže jsme všichni zaměstnanci, ale všichni navzájem hledáme jednotlivce, kteří chtějí ovlivnit a změnit věci k lepšímu v naší společnosti.

Employer bláto

Dnes je už v této oblasti patrná saturace. Všichni to totiž dělají stejným způsobem a dochází k jisté formě šumu a hromadění kopírovaného obsahu. Obrázek nového zaměstnance, tamhle fotka nového ping-pong stolu, tričko, propiska, bonboniéra v den nástupu, k tomu dobrý #hashtag a jedem. Den za dnem se stejným obsahem. Funguje to? Jak je snadné dostat se do této pasti, zvláště když jste pod tlakem a děláte spoustu dalších věcí najednou. Ale pravdou je, že když všichni vysílají stejné klišé a nesmysly a po stejných kanálech a po celou dobu, všechno se začne spojovat do jednoho, čemu můžeme říkat employer bláto.

Další článek:  Employer branding neexistuje

To se to tomu Petrovi tady hezký říká, ale jak se můžete ujistit, že vaše příběhy, sdělení a zprávy skutečně vyčnívají a odlišují vaši firmu nad konkurencí na trhu práce a rezonují s těmi správnými kandidáty? Mé doporučení je jediné:

Vaše jedinečnost

Zvýrazněte především to, co vás činí opravdu jedinečným zaměstnavatelem. V HR se pohybuji již nějakou dobu a víte, každá firma je docela jedinečné a unikátní místo, jde pouze o schopnost vhledu a vnímání. To váš koncept employer brandingu docela usnadňuje. Každý tým má své nuance a své příběhy. Vše ve firmě působí přesvědčivě, když lidé opravdu ví, jaký vliv má jejich práce na celek. Všechny společnosti vznikají s poutavým příběhem s originálními podnikateli v pozadí se základní a zvučnou notou: „Proč to vše začalo a kam to vše směřuje.“

Všichni jste jedineční, stačí to pouze objevit a skrze tyto tři K dobře komunikovat.

Photo by Quino Al

- Reklama -