Končím, vyhořel jsem

502

Bohužel je to svým způsobem „fenomén“ současné doby, která je i z hlediska profesního náročná. Stále a nekontrolovaně jsou na nás kladeny stále vyšší a vyšší požadavky, musíme být víc a víc produktivní, výkonní, flexibilní a v tom co děláme maximálně efektivní.

Konřím, vyhořel jsem...

Zpracováváme tisíce informací každou minutu. Očekává se od nás něco, co je někdy za hranicí reálného. Rozpadají se nám věci pod rukama, nemáme a ztrácíme nad nimi kontrolu. Ten závod, závodíme, každý je konkurent, každý nás chce předhonit…

A dost!

Vyvolává to v nás strach, pocit nedostatečnosti. Celé to postupně vede ke ztrátě motivace. Práce se nám přestává dařit a nadřízení mohou být s námi nespokojeni, ale nejen oni. Hrajeme hned několik rolí zároveň. Já jsem otec, manžel, syn, podnikatel, kolega, poradce, konzultant, kouč, tolik rolí a každá má svou náplň. Často hledáme marně východisko ze složitých situací. Ale jako bychom na to byli sami, izolovaní, změnit něco k lepšímu se nám nedaří. Někdy ano, ale přesto se nedostaví pocit uspokojení, který by nám tzv. vlil krev do žil. Pak se může dostavit syndrom vyhoření. Co s tím? Jak si s ním poradit?

TIP:  Kariéra krok za krokem...

Co je nutné si ujasnit je, že kouč není lékař ani psycholog, ale přesto vám v takové chvíli může pomoct. Jinou formou a jinými metodami, které vás budou motivovat na sobě znovu pracovat a nerezignovat. To je totiž jeden z příznaků syndromu vyhoření – máme pocit, že naše situace je stran naší práce bezvýchodná.

Žádné světlo v tunelu, žádní cesta skrze keř, žádná mělčina v hluboké řece.

Nic nás netěší, o nic nemáme zájem, myslíme si o sobě, že jsme neschopní. To je velmi špatný přístup k sobě a je třeba s ním hned něco dělat. Lépe hned než později, proto se obraťte třeba na mě, na Vašeho osobního kouče.

Popovídáme si a probereme vaší situaci. Poradím vám, jaké máte příležitosti, kariérní nové možnosti, které vás „nakopnou“, které pro vás budou povzbuzením, novou výzvou, na níž se budete zase těšit. Nenechám vás ustrnout, budu na vás v dobrém slova smyslu přiměřeně „tlačit“, abyste získali pocit sebedůvěry a radosti, že máte v sobě uvnitř zase novou motivaci.  Ta je totiž z našeho pohledu nejlepší lék na syndrom vyhoření. Nalézt v sobě nový impuls, tu vůli něco změnit a posunout se směrem, kde budete profesně i jinak spokojení. Tady pro vás můžu být přínosem, mám s podobnými případy velké zkušenosti.

TIP:  Vaše představivost

Syndrom vyhoření není něco, co lze odstranit během pár hodin. Je to někdy běh na delší trať, kdy musíme zdolat mnohé překážky, nejen ty, co jsou kolem nás, ale ty, co máme sami v sobě.

Přijďte za mnou a uvidíte, že vaše zdánlivě bezvýchodná situace má řešení a vy získáte zpět své sebevědomí, motivaci a chuť se dát zase do práce. 

 

- Reklama -