Koučink jako metoda vašeho rozvoje

301

Slovo „koučink“ je dnes spojováno s mnoha oblastmi. Je variováno v různých významech někdy i dehonestujících. Nabaluje se na něj mnoho často z neznalosti nebo z nedůvěry plynoucích dezintepretací.

Kariérní koučink je dnes již etablovanou metodou, která pomáhá v rozvoji vašich profesních schopností. V rozvoji vašich možností na trhu práce, který klade na jednotlivce stále vyšší nároky. V rozvoji vašich předpokladů, abyste mohli nejen pracovat, ale i kariérně růst v pozicích, kde se budete cítit platní a spokojení. Kde budete mít pocit seberealizace a naplnění. Kde si budete vážit sami sebe za odvedenou práci. Kde vás to bude motivovat k prohlubování vašich znalostí, vašich profesně kariérních kompetencí.

Kariérní koučink je dnes pro mnoho lidí nezbytný. Ne každý si dostatečně věří. Ne každý má v sobě po propuštění z práce dostatečný drajv k nalezení výzev nových. Někdo propadá letargii. Pocitu, že nic nemá cenu, že jsme neschopní se na trhu práce jakkoliv natož smysluplně uplatnit. Pro takové z vás je tu „koučink jako metoda rozvoje“, která jedním slovem funguje. V rámci koučinku se vám dostane nových impulsů. Dostane se vám zpětné vazby. Dostane se vám nabídky profesních možností, které máte a které lze pracováním na sobě umocnit.  

TIP:  Osobnostní diagnostika MBTI a seriál Hra o Trůny?

V rámci koučinku je „práce na sobě“ s asistencí kariérního kouče vedena efektivně směrem ke zvýšení vašich profesních kompetencí. Tím si zvýšíte své sebevědomí a víru v to, že dokážete dříve nebo později najít pro sebe vhodnou práci. Víru v to, že máte navíc, než jen sedět doma a doufat v sociální dávky.

Kariérní koučink jako metoda rozvoje je efektivní a propracovaná. Mnoha lidem pomohla v jejich profesním ukotvení, v jejich růstu osobním i profesním. Jsou to spojité nádoby. Profese má přímý vliv na váš osobní rozvoj. Proto je důležité, abyste byli ve své profesi spokojeni, abyste měli pocit seberealizace a radosti z odváděné práce. Koučinkem toho lze docílit. Někdy i v relativně krátkém čase. Záleží jen na vaši osobní invenci a angažovanosti na sobě spolu s koučem, jemuž důvěřujete, pracovat. Pak se dříve nebo později dostaví výsledky. Sami pak budete možná překvapení, jaké možností se po absolvování kariérních metod rozvoje před vámi otevírají. Není nic snažšího než to zkusit.

Kariérní metody rozvoje mají v demokratickém světě poměrně dlouhou tradici. Díky tomu jsou dnes propracované, ověřené a deklarují výsledky mj. s ohledem na snižování nezaměstnanosti na trhu práce v často velmi rozdílných regionech. Metody rozvoje pomáhají k rozvoji vašich profesních předpokladů a potažmo i k získání nové a lepší práce. Koučinkem v rámci kariérních metod rozvoje zůročíte na trhu práce to co ve vás je a o čem mnohdy bez pomoci kouče ani nevíte.

TIP:  Jak na personální marketing?

Rozvíjet se profesně je dnes nezbytné. Téměř ve všech oblastech lidské výdělečné činnosti se objevují nové technologie. Jsou na nás kladeny vyšší nároky. S pomocí metod rozvoje vedených zdatným koučem jim dokážete čelit a v konfrontaci s nimi obstát lépe než druzí, kteří koučinku a metodám rozvoje nedůvěřují. Jeví se jim to jako nové, neproduktivní. Nové ani neproduktivní metody rozvoje nejsou. Řadě lidem na celém světě pomohly k získání práce, o kterou stáli, aby mohli kariérně růst a být společnosti v rámci svých možností platní a užiteční.  

Další článek: Jak na kariéru ve 21. století

Odebírejte můj email newsletter zdarma a již vám nic neuteče. Novinky, tipy a rady pro vaši práci, zaměstnání nebo kariéru, ale také témata pracovního a osobního života. Odebírejte zde.

 

- Reklama -