Kvalita pracovního prostředí je klíč k výkonu a snížení flukutace!

931

Zaměstnancům se daří v dobrém, čistém a hygienickém pracovním prostředí. Pokud jako firma přemýšlíte, kam investovat peníze, jeví se investice do pracovního prostředí, jako ta nejvhodnější. Změna kvality pracovního prostředí totiž přináší řadu výhod pro zaměstnance, pomáhá zlepšit jejich výkon, dělá je šťastnější na pracovišti a také se pozitivně promítá na rozvoj vašeho podnikání.

Jak na kvalitní pracovního prostředí

Kvalita pracovního prostředí má vliv na výkon, produkci, snižování závad, reklamací a pozitivně se promítá do snižování fluktuace.

Organizace 

Pokud chcete, aby se zaměstnanci cítili dobře ve své práci, musíte se ujistit, že mají vždy a vše po ruce, od dokumentů až po nástroje, které potřebují, aniž by ztráceli čas jejich hledáním. Organizace vám může snížit frustraci a udržet dobrou hladinu motivace v týmech. Produktivita může utrpět právě v momentě, když pracovní prostor není čistý a dobře organizovaný. Existuje několik věcí, které musíte vzít v úvahu, pokud chcete uspořádat své pracoviště: kancelářské potřeby, rozmístění nábytku a optimalizace kancelářských prostor, elektronický informační management a také řízení času.

Přečtěte si také:  Jak koronakrize postupně rozdrtí trh práce

Pohodlí a komfort 

Zaměstnanci také budou šťastnější, pokud pracují na pracovišti, které jim dává potřebný komfort. Bohužel je mnoho kanceláří vybráno výhradně podle ceny, což nechává v pozadí ergonomii pracoviště a komfort. Vybavení je také důležité, protože umožňuje lidem být více produktivní tím, že se nemusí navzájem obtěžovat s různými věcmi, které potřebují pro výkon své práce. Dokonce, i když si pronajmete své kanceláře, můžete i nadále zabezpečit pohodlí vašich zaměstnanců vhodným výběrem ergonomického designu pro váš nábytek a prostory tvořit tak, aby byly přitažlivější. Dokonce i nová vrstva bílé barvy na stěnách může udělat velký rozdíl ve vnímání pracovníka. Dobrý systém vytápění, chlazení a čištění vzduchu je také klíčový. Vaši zaměstnanci potřebují pracovat v příjemné teplotě. Pokud je příliš horko, nemohu se soustředit a jejich produktivita bude trpět. Totéž se stane, když lidé musí pracovat v chladném prostředí. To je důvod, proč se musíte ujistit, že můžete nastavit teplotu podle svých potřeb.

Otevřenost

Moderní týmy mají spolupracovat aktivně při řešení různých problémů. Je důležité, aby zaměstnanci neztráceli čas při své komunikaci. Otevřené prostory jsou vynikající, protože umožňují vysokou úroveň transparentnosti a dobré komunikační toky mezi členy týmu. Mohou spolupracovat, aniž by museli opustit své stoly nebo využít konferenční místnosti. Zde je několik tipů, jak takový prostor vytvořit správně. Je potřeba, aby prostory měly dobré světelné podmínky, jakož i veškeré komunikační systémy.

Přečtěte si také:  Mladá generace a role HR

Flexibilita

V našem moderním světě je pro každého snadné pracovat z domova, a přesto tvořit úžasnou práci. Nemusíte nutit vaše zaměstnance trávit 8,5 hodin denně ve své kanceláři. Umožněte jim pracovat na dálku. Lidé milují flexibilní pracovní dobu, protože získají rovnováhu mezi prací a osobním životem.

Bezpečnost

Zaměstnanci preferují prostředí, v kterém mají pocit bezpečí. Je nutné zajistit, aby vaše pracoviště bylo nejen bezpečné, ale také mělo své zdravotních a bezpečnostní postupy.

Na závěr

Je to levné a efektivní nabídnout svým zaměstnancům několik výhod, jako je ovoce a voda během pracovní doby. Můžete také zvážit nákup kávy anebo jim poskytnout nějaké občerstvení po celý pracovní den. Takové věci jsou možná pro vás nákladnou záležitostí, ale pro někoho to může znamenat dobrý benefit a projev úcty a respektu skrze kvalitu pracovního prostředí, které jim utváříte.

Kvalita pracovního prostředí má vliv na výkon, produkci, snižování závad a reklamací, pozitivně se promítá do snižování fluktuace a podporuje angažovanost vašich zaměstnanců, tak proč to nezkusit.

- Reklama -
Předchozí článekSociální sítě a prokletí této doby!
Další článekLáska a rodina deset přikázání
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.