Like, follow, share, svého kariérního poradce, headhuntera nebo personalistu, proč?

423

Proč je tak prospěšné naučit se vytvářet vztahy s profesionály v náboru, personalistice nebo s kariérními poradci a kouči, případně headhuntery? Spojenectví s těmito odborníky má hned několik benefitů, tušíte, jaké to jsou?

Váš HR kariérní poradce, náborář, personalista, headhunter = váš networking

  • Otevírají Vám nové pracovní příležitosti, stávající i budoucí.
  • Poskytnou Vám informace o trhu práce, o zaměstnavatelích, o lokálním trhu.
  • Pomohou Vám v obtížných pracovních situacích.
  • Jsou Vaší podporou při hledání zaměstnání a v rámci kariérního poradenství.
  • Jsou oporou při Vašem kariérním rozvoji.

Pokud se objevíte na trhu práce, tak trochu bezprizorně nebo v komplikované situaci, nabízím Vám doporučení, které Vám v komunikaci s těmito profesionály může pomoci.

Váš profesní cíl

Často se bohužel stane, že uchazeči o zaměstnání jsou na trhu práce pod tlakem a někdy dělají impulzivní krok, kterého pak v další etapě mohou litovat. Všichni jsme pod nějakým tlakem, a proto tento moment přeje připraveným. Když kariérní poradce nebo personalista ví, přesně co chcete, jasněji se mu budou identifikovat pro Vás vhodné příležitosti.

Přečtěte si také:  Objevte v sobě manažera Tao. Tao manažerská cesta

Mám nebo nemám zájem

Dostanete se do situace, kdy nabídka není atraktivní, ale nemáte v tom zcela jasno. Vždy buďte připravení na to vzdorovat tlaku recruitera nebo headhuntera a že o onu nabídku nemáte zájem. Pro a proti musíte znát velice rychle a umět se tak co nejlépe a vhodně rozhodnout. Nenechte se tlačit do kouta, i když zrovna nemáte tu nejsilnější vyjednávací pozici a nic se nedaří.

Znejte své výběrového řízení

I toto téma někdy zůstává tajemstvím, ale kdo se nezeptá, nic se nedozví. Pokuste se vždy získat podstatné informace o průběhu interview a zodpovědných osobách, datech a rozhodování. Někdy osoba, která pohovor dělá, není vždy kompetentní a tak bude určitě potřebovat více informací k orientaci. Na druhou stranu je dobré mít jasno v tom, jaké máte šance, jaká jsou kritéria výběrového řízení a jakým kompetencím a praxi je dána priorita.

Vždy profesionálně

I když obdržíte informaci, že nabídku nedostanete, zachovejte vždy profesionální postup. Zdvořile poděkujte, buďte srdeční a profesionální. Nechovejte se poraženě a ublíženě, to se stává. Poradce nebo náborář může časem opět mít něco, pro Vás lákavého. Pravidelně se připomeňte, buďte v kontaktu, udržujte vztahy.

Přečtěte si také:  Budoucnost interview v roce 2020...2030...?

Závěrem

V rámci výběrového řízení se stane spousta proměnných, o kterých uchazeč často ani neví. Fungování firem je vysoce dynamické a tak ona dynamika, někdy způsobí, že Vám vysněná práce utekla. Někdy nastává to, že ani zpětnou vazbu nemáte, proto neváhejte a po dohodnutém termínu se opět připomeňte, pozor, neznamená to, že o Vás nemají zájem, ale ve výběrovém řízení figuruje někdy i více účastníků a proces má více úrovní schvalování. Znejte svoji hodnotu a nebojte se komunikovat a vytvářejte vztahy s odborníky, sdílejte.

I já Vám děkuji za Vaše sdílení, lajkování a následování..:)

- Reklama -
Předchozí článekChcete být na volné noze?
Další článekVaše bohatství
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.