Like, follow, share, svého kariérního poradce, headhuntera nebo personalistu, proč?

347

Proč je tak prospěšné naučit se vytvářet vztahy s profesionály v náboru, personalistice nebo s kariérními poradci a kouči, případně headhuntery? Spojenectví s těmito odborníky má hned několik benefitů, tušíte, jaké to jsou?

Váš HR kariérní poradce, náborář, personalista, headhunter = váš networking

  • Otevírají Vám nové pracovní příležitosti, stávající i budoucí.
  • Poskytnou Vám informace o trhu práce, o zaměstnavatelích, o lokálním trhu.
  • Pomohou Vám v obtížných pracovních situacích.
  • Jsou Vaší podporou při hledání zaměstnání a v rámci kariérního poradenství.
  • Jsou oporou při Vašem kariérním rozvoji.

Pokud se objevíte na trhu práce, tak trochu bezprizorně nebo v komplikované situaci, nabízím Vám doporučení, které Vám v komunikaci s těmito profesionály může pomoci.

Váš profesní cíl

Často se bohužel stane, že uchazeči o zaměstnání jsou na trhu práce pod tlakem a někdy dělají impulzivní krok, kterého pak v další etapě mohou litovat. Všichni jsme pod nějakým tlakem, a proto tento moment přeje připraveným. Když kariérní poradce nebo personalista ví, přesně co chcete, jasněji se mu budou identifikovat pro Vás vhodné příležitosti.

Přečíst
Objevte své skutečné povolání

Mám nebo nemám zájem

Dostanete se do situace, kdy nabídka není atraktivní, ale nemáte v tom zcela jasno. Vždy buďte připravení na to vzdorovat tlaku recruitera nebo headhuntera a že o onu nabídku nemáte zájem. Pro a proti musíte znát velice rychle a umět se tak co nejlépe a vhodně rozhodnout. Nenechte se tlačit do kouta, i když zrovna nemáte tu nejsilnější vyjednávací pozici a nic se nedaří.

Znejte své výběrového řízení

I toto téma někdy zůstává tajemstvím, ale kdo se nezeptá, nic se nedozví. Pokuste se vždy získat podstatné informace o průběhu interview a zodpovědných osobách, datech a rozhodování. Někdy osoba, která pohovor dělá, není vždy kompetentní a tak bude určitě potřebovat více informací k orientaci. Na druhou stranu je dobré mít jasno v tom, jaké máte šance, jaká jsou kritéria výběrového řízení a jakým kompetencím a praxi je dána priorita.

Vždy profesionálně

I když obdržíte informaci, že nabídku nedostanete, zachovejte vždy profesionální postup. Zdvořile poděkujte, buďte srdeční a profesionální. Nechovejte se poraženě a ublíženě, to se stává. Poradce nebo náborář může časem opět mít něco, pro Vás lákavého. Pravidelně se připomeňte, buďte v kontaktu, udržujte vztahy.

Přečíst
Uvízli jste v kariéře, životě nebo vztahu?

Závěrem

V rámci výběrového řízení se stane spousta proměnných, o kterých uchazeč často ani neví. Fungování firem je vysoce dynamické a tak ona dynamika, někdy způsobí, že Vám vysněná práce utekla. Někdy nastává to, že ani zpětnou vazbu nemáte, proto neváhejte a po dohodnutém termínu se opět připomeňte, pozor, neznamená to, že o Vás nemají zájem, ale ve výběrovém řízení figuruje někdy i více účastníků a proces má více úrovní schvalování. Znejte svoji hodnotu a nebojte se komunikovat a vytvářejte vztahy s odborníky, sdílejte.

I já Vám děkuji za Vaše sdílení, lajkování a následování..:)

- Reklama -
Předchozí článekChcete být na volné noze?
Další článekVaše bohatství
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.