Linkedin pro náboráře, ale nejen pro ně!

Obrátil se na mě jeden z mých známých kolegů, náborářů, je zkušený personalista, který se rozhodl objevit potenciál Linkedinu pro své náborové účely. Zároveň by si rád vybudoval svůj osobní brand skrze LinkedIn a využil jeho obrovského potenciálu. Tento zjednodušený návod je tedy i pro ostatní, kteří v recruitmentu nepůsobí.

I já sám využívám aktivně LinkedIn pro své náborové a prezentační účely, ale v poslední době skrze mé zaměření spíše na moji další službu a tou je kariérní koučink pro firmy a jednotlivce, který má stále větší potenciál.

Linkedin pro náboráře

Celá řada náborářů a nejen náborářů a to mě nijak nepřekvapuje, tráví čím dál více času s budovám svého brandu skrze online média a vytváří tak svou unikátní personální značku. Dle studie LinkedIn, chce celých 76% kandidátů znát svého personalistu, náboráře, protože čím více informací o něm bude znát, tím snazší a uvolněnější bude samotný náborový proces. Pro ostatní je toto vhodné v jejich osobní prezentaci a překonání prvních, seznamovacích překážek.

Dostávám se tedy k bodu, že nejen náborář, ale i kandidát si buduje svůj brand a analyzuje, jak svou osobní značku lépe rozvinout. Vaše značka obsahuje zkušenosti, dovednosti, zájmy, hodnoty, charakteristiku osobnosti, ale i nadšení a zájmy. Jako bonus pro rozvoj Vaší značky přidejte pozadí Vaší práce, obrázky, webové stránky, kariérní stránky a sociální kontakty.

Další článek:  Ebook: 15 pravidel úspěšného života a podnikání

LinkedIn tvrdí: „14 x více získáte a vytěžíte z Vašeho LinkedIn profilu, pokud bude mít Váš profil vhodnou fotografii. Vaše fotografie otvírá cestu v budování Vašeho brandu, „ano“, takovou má váhu.

Shrnutí a popis
Toto místo v profilu má také své důležité místo. Sdělte publiku Váš příběh. Všichni nejsme přeci stejní. V čem jste unikátní, na co jste specialisti. Co Vaše značka znamená a v čem je jiná. Jaké máte cíle? LinkedIn Vám nabízí 2000 míst prostoru k prezentaci Vašeho brandu.

Zkušenosti a praxe
Popište detailně Vaši práci a doplňte stručný popis jednotlivých pracovních pozic. Použijte Vámi zvolený a přirozený jazyk. Obecně se snažte, aby Váš profil působil přirozeně. Zvolte také vhodný slovník z oblasti, kde profesně působíte.

Kontakt
Nikdy nesmíte zapomenout na kontaktní informace, je to samozřejmé, ale zde se chcete přece potkávat z profesionály z Vašeho, ale i jiných oborů. Email, telefon, web, ale i odkazy na Vaše další sociální sítě jsou zde samozřejmostí.

Doporučuji
Vždy si doplňte sekci doporučení pro kontaktování. Dejte radu čtenářům Vašeho profilu o jaké oblasti nebo témata máte zájem. V čem jste ochotní diskutovat, a co chcete v rámci rozvoje Vašich kontaktů sdílet. Navrhněte web, téma, diskuzi.

Další článek:  Představte si, že by za vás mluvila vaše aura

Titulek
Ten je z celého profilu nejstrategičtější. Představte si, jak ho asi budou vnímat kolegové, kandidáti, personalisti, ale i manažeři a ostatní. Vytvořte Váš titulek silný a autentický. Váš titulek a fotka je top prvek Vašeho LinkedIn profilu. Váš titulek určuje jaký druh a počet návštěvníku oslovíte. Doplňte i Vaše hodnoty, role, apod..

Segment a město
Musíte na 100% znát segment, oblast Vašeho působení a také je důležité, kde působíte nebo kde vlastně chcete působit regionálně. Vyberte si třeba „Lidské zdroje“ a město „Praha“ případně chcete působit jako odborník na nějaký segment a mimo jiné chcete realizovat nábor? Nezapomeňte, že dle tohoto nastavení Vás ostatní naleznou ve vyhledávání.

Speciální sekce
Jsou zde další atraktivní bloky k rozvoji Vašeho LinkledIn brandu. Certifikáty, kurzy, publikace, zájmy, dobročinnost a mnoho dalšího. Sdílejte, co považujete za důležité, co může vnímání kandidátů posílit Váš brand.

Dovednosti
Zde se snažte vybrat Vaše reálné a strategické dovednosti a kompetence. Jejich prezentací dáváte jasně najevo v jakých přesně dovednostech, kompetencích vynikáte, v čem jste nejlepší. Dle LinkedIn tím zvýšíte zájem o Váš profil o celých 13%!

Další článek:  Jaký by měl vypadat dobrý-skvělý-báječný šéf?

Fotografie na pozadí
Jedná se o relativně novou věc v rámci profilu, i když z jiných médií již známou. Pokud pracujete pro konkrétní firmu zvolte obsah po dohodě s vedením nebo korporátními pravidly. Pokud podnikáte, máte zcela volné ruce, ale pozor, obrázek by měl spíše potvrdit Vaše hodnoty, dovednosti, praxi a vše ostatní podpořit!

Doplňky a média
Zvažte vložení videa, prezentace, čehokoliv co povzbudí zájem o Vaši značku. Sdílejte atraktivní obsah. Využijte sociální marketing na plno a prezentujte svůj brand v nejlepším možné světle!

Ostatní
Mějte Váš profil atraktivní a formálně správný. Dodržujte správné řádkování, gramatiku, odrážky, atd…

Propagace
Nyní je zcela na Vás do jaké skupiny v rámci LinkedIn skupin se přidáte. Co podpoří Vaši značku, jaká témata a jaké diskuzní skupiny. V různých jazycích na různá témata s nejrůznějšími odborníky můžete sdílet Vaše know-how a nebo naopak se naučit, jak to dělají ostatní.

Tak co myslíte, je LinkedIn dobrá sociální síť pro nábor nebo hledání jiného potenciálu?
Za mne určitě!
Pokud s některými detaily tápete, obraťte se na mne.

Můj Linkedin profil naleznete zde.

Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Jsem poradce pro rodinné firmy a podniky. Objevuju skrytý potenciál rodinných firem a rodinných podniků. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.

Proč se tolik neschopných mužů stává manažery?  

Pokud chceme zlepšit úroveň kompetencí lidí ve vedoucích pozicích, musíme zlepšit své vlastní kompetence pro jejich posuzování a výběr, zejména pokud se jedná o...

Hledáte práci? Bez tekoucí vody, internetu, mobilu a v zimě?

Aby můj blog nebyl stále tak vážný, musím to tu trochu provětrat něčím odlehčeným. Pokud hledáte novou práci, nejvzdálenější pošta na světě každoročně přijímá...

Proč roste poptávka po outsourcingu náboru zaměstnanců?

„Ne supra crepidam sutor iudicaret“ teda jednodušeji „Ševče, drž se svého kopyta“, bych zvolal. Každý by měl dělat to, co umí nejlépe, některé věci...

Předsudky u pohovoru. Největší přešlap personalistů?

Sám jsem se s tímto setkal na několika prvních pracovních pohovorech, když jsem vstupoval na trh práce, následně jsem absolvoval už jako náborář různá...

Nejde vždy pouze o výplatu!

Globální studie designu ukazuje, že kreativci aktivně upřednostňují účel před ziskem. Pro některé pracovní pozice je to zcela nemyslitelné, ale pro kreativce ano. Jde...

Pozor na slepou uličku kariéry – Dead-end job!

Nepochybně, když rozečtete tento článek tak zjistíte, že se do tohoto místa dostal téměř každý, možná v něm i někdo aktuálně je, možná se do...

Jak řídit vlastní stres? Management stresu

Management stresu představuje různé techniky, ale také postupy cílené na vypořádání se s vlastním stresem. Jedná se o celkovou schopnost identifikovat stresory, ovládnout různé metody...

Nestaňte se Homo Hygienicus

Přiznám se, že tuto knihu jsem si koupil kvůli rozhovoru s Matthiasem Burchardtem, který mě oslovil svým způsobem, jakým zachycuje dnešní dobu. Dá se říct,...

Kariéra dle TAO – rovnováha pracovního života

Znak Tao (道) znamená v základě „cestu“, přeneseně též metodu, normu nebo princip“, případně i „rozum nebo smysl“, další jeho význam je „mluvit, říct...

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte prosím svůj komentář!
Zde zadejte své jméno

Nejnovější články

Pandořina skříňka firmy. Přišel čas ji otevřít…

Je to takové hezké spojení dvou témat, ale věřte,...

Jak udržet zaměstnance v první linii?

I když se tato zajímavá studie zabývá průzkumem přímé...

Hledáte krizového manažera? Možná už je pozdě…

Nechci si v tématu „hledání krizového manažera“ přihřívat svou...

„Přijímáme nové zaměstnance“ – Hledáme 500 000 zaměstnanců!

Trochu ohrané co? Dělám to taky, občas to zafunguje...

Top články týdne

Pandořina skříňka firmy. Přišel čas ji otevřít…

Je to takové hezké spojení dvou témat, ale věřte,...

Jak udržet zaměstnance v první linii?

I když se tato zajímavá studie zabývá průzkumem přímé...

Hledáte krizového manažera? Možná už je pozdě…

Nechci si v tématu „hledání krizového manažera“ přihřívat svou...

„Přijímáme nové zaměstnance“ – Hledáme 500 000 zaměstnanců!

Trochu ohrané co? Dělám to taky, občas to zafunguje...

Proč se tolik neschopných mužů stává manažery?  

Pokud chceme zlepšit úroveň kompetencí lidí ve vedoucích pozicích,...

Nejnovější články

Top články týdne

Výběr z článků pro vás