Lžou Vám uchazeči u pohovoru?

513

V posledních třech letetech téměř 100.000 uchazečů o zaměstnání lhalo o své kvalifikaci. Je znepokojující, že téměř polovina (48%) HR odborníků a specialistů ve Velké Británii nekontroluje a neprověřuje pravdivost údajů a kvalifikaci žadatele. Studie společnosti Axelos zjistila, že téměř třetina (30%) firem přiznalo, že obcházejí kontroly v případě, že kandidát má již předchozí zkušenosti v podobné pracovní roli, o kterou se uchází. Jeden z deseti personalistů zruší kontrolu, pokud je kandidát doporučen někým z manažerů.

Jak prověřujete své kandidáty?

Nicméně, lež a nafukování studijních výsledků nebo kvalifikace může mít fatální dopad na zaměstnanecký poměr. 37% společností říká, že při zjištění těchto klamavých údajů nebo lživých tvrzení, zaměstnance okamžitě propustí.

Nesprávný nábor nebo náborový proces se ukazuje velice nákladným, téměř 40% firem stojí tato chybná rozhodnutí více než 10.000 £ (320 tisíc Kč) v posledních třech letech.

John O’Brien, vedoucí manažer v AXELOS, říká: „Ve stále více konkurenčním pracovním trhu existuje zjevně mnoho lidí, kteří jsou ochotni přistoupit ke lži nebo přehánění, s hlavním cílem uspět. Takže je těžké uvěřit, že mnohé společnosti nemají běžné kontroly kvalifikace uchazečů o zaměstnání.“

Další článek:  Král manipulátorů přichází a majitel nic netuší

Kontrolovat a kontrolovat. Zatímco zaměstnanec může čelit ztrátě zaměstnání nebo ukončení smlouvy, zaměstnavatel toho ztratí mnohem více, jak finančně tak na své pověsti.

Axelos studie

- Reklama -