V posledních třech letetech téměř 100.000 uchazečů o zaměstnání lhalo o své kvalifikaci. Je znepokojující, že téměř polovina (48%) HR odborníků a specialistů ve Velké Británii nekontroluje a neprověřuje pravdivost údajů a kvalifikaci žadatele. Studie společnosti Axelos zjistila, že téměř třetina (30%) firem přiznalo, že obcházejí kontroly v případě, že kandidát má již předchozí zkušenosti v podobné pracovní roli, o kterou se uchází. Jeden z deseti personalistů zruší kontrolu, pokud je kandidát doporučen někým z manažerů.

Jak prověřujete své kandidáty?

Nicméně, lež a nafukování studijních výsledků nebo kvalifikace může mít fatální dopad na zaměstnanecký poměr. 37% společností říká, že při zjištění těchto klamavých údajů nebo lživých tvrzení, zaměstnance okamžitě propustí.

Nesprávný nábor nebo náborový proces se ukazuje velice nákladným, téměř 40% firem stojí tato chybná rozhodnutí více než 10.000 £ (320 tisíc Kč) v posledních třech letech.

Reklama

John O’Brien, vedoucí manažer v AXELOS, říká: „Ve stále více konkurenčním pracovním trhu existuje zjevně mnoho lidí, kteří jsou ochotni přistoupit ke lži nebo přehánění, s hlavním cílem uspět. Takže je těžké uvěřit, že mnohé společnosti nemají běžné kontroly kvalifikace uchazečů o zaměstnání.“

Kontrolovat a kontrolovat. Zatímco zaměstnanec může čelit ztrátě zaměstnání nebo ukončení smlouvy, zaměstnavatel toho ztratí mnohem více, jak finančně tak na své pověsti.

Axelos studie

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here