Bezpečnostní informace – Varování o podvodné komunikaci  Přečíst

Manažerské řízení | ManagementManažerský křest ohněm

Manažerský křest ohněm

Sdílejte

Studie Boyden Leadership zjistila, že aktuální dynamika trhu má významně negativní dopad na vyhoření zaměstnanců, rostoucí náklady a slabé manažerské týmy. To jsou hlavní zjištění z této nové studie leadershipu.

Křest ohněm

Křest, který mnoho vedoucích pracovníků zažilo během pandemie a hned po ní, pokud jde o šíři záběru a tlak vedení v mnoha podobách, se projevuje na trhu s kandidáty. S tím, jak pokračuje závod o talenty po pandemii, se zkracuje doba setrvání ve vedení. Příležitostí přibývá, protože organizace soutěží o získání určitých lídrů, kteří dokáží již tak zranitelné organizace provést globálním ekonomickým vírem.

Nejvíce znepokojující je stále klesající důvěra ve vedoucí týmy. S tím, jak se zrychlují obchodní cykly, je hodnocení schopností a vytváření vysoce výkonných týmů důležitou součástí řízení talentů na vyšší úrovni. Jenže trh práce je vybraný a nedaří se tak hledat manažery a lídry určitých kvalit. To zároveň způsobuje určité přibrzďování v rozvoji organizací.

Slabé manažerské týmy

V technologickém sektoru je největším interním rizikem slabý vedoucí tým. Ve všech odvětvích jsou jako hlavní interní rizika identifikována:

  • vyhoření zaměstnanců
  • rostoucí náklady na podnikání
  • slabý tým řídících manažerů

Největší vnější rizika, kterými jsou:

  • geopolitika
  • globální ekonomická volatilita
  • narušení dodavatelského řetězce

Vše si vybírá velkou daň na vedoucích pracovnících a manažerech. Za nejcennější měkké vůdčí dovednosti jsou proto označovány:

  1. inspirování týmů
  2. řízení změn
  3. schopnost sebeřízení

Při řešení potřeby posílit talentované vedoucí pracovníky označuje 91 % respondentů za tři prioritní oblasti jak zdraví a bezpečnost, tak talentované pracovníky v oblasti technologií, cloudu, kybernetické bezpečnosti, následované marketingem a prodejem s 90 %. To kontrastuje se zjištěními z roku 2021, kdy zdraví a bezpečnost byly nejnižší prioritou a technologie, cloud, kybernetická bezpečnost čtvrtou prioritou.

Soupeření o manažery

Respondenti si uvědomují náročnost trhu. Celých 41 % respondentů označuje soupeření o správné talenty za tři hlavní faktory strukturálních změn. Je to hlavní faktor ve zdravotnictví, vědě a v odborných službách. Při pohledu do roku 2023 očekává 67 % respondentů výzvy v oblasti náboru, oproti 58 % v roce 2021. 67 % očekává výzvy v oblasti udržení pracovníků, oproti 48 % v roce 2021.

Respondenti nicméně očekávají, že zvýší investice do rozvoje vedoucích pracovníků a najímání rozmanitějších vedoucích pracovníků, což je dáno potřebou různých dovedností vedoucích pracovníků, zejména v oblasti zdravotnictví, vědy a odborných služeb.

K náboru budou přispívat nástupní bonusy, příspěvky na dopravu a odměny závislé na výkonu. K udržení zaměstnanců bude přispívat rozvoj vedoucích pracovníků, uznání péče o rodinu, firemní akcie atd.

Photo by Allec Gomes on Unsplash

Kniha Firma jsou lidé
Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Od roku 2010 pomáhám podnikatelům, českým firmám i mezinárodním společnostem dostat z týmů ty nejlepší výkony. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem a autorem knihy „Firma jsou lidé, lidé jsou síla!“

Vaše hodnocení a recenze článku

Hodnocení článku

Přehled hodnocení článku (0)

Tento článek zatím nemá žádné hodnocení.
Vložit příspěvek do záložek
Přečíst později

Odebírejte novinky, články, podcasty, kurzy a přednášky

Aktuální články

Podcast

Témata článků

Další články