Mileniáni a trh práce

908

Mileniáni mají špatnou reputaci prý proto, že jsou pracovní nespokojenci, ale nedávné studie naznačují, že to je jen mýtus. Britská agentura zjistila, že pouze 1 z 25 lidí narozených v osmdesátých letech změnili zaměstnání dříve, než dosáhli třicátých narozenin. Kromě toho generace X, která se narodila v minulém desetiletí, má více než dvojnásobnou pravděpodobnost, že změní zaměstnání. Generace X je na tom se změnou zaměstnání hůře.

Nebojte se sdílet vnitřek vaší organizace pro účely náboru. Mileniáni to ocení.

Není to tak, že mileniáni jsou náchylní k opouštění zaměstnání. Je to tím, že jim chybí rychlejší zvýšování platů, které si předchozí generace užívaly. Mladí lidé upřednostňují jistotu zaměstnání a rozhodují se, že se budou držet svého zaměstnavatele spíše, než ho opustit kvůli aktuálním trendům nebo výkyvům na pracovním trhu.

Mileniáni nejsou neloajální nebo obtížně zvladatelní, oni hledají kariérní příležitosti, které poskytují odměny jak v osobní, tak finanční oblasti. Ale nemohou to bohužel najít v každé společnosti, a tak hledají další příležitosti.

Tyto faktory mohou ovlivňovat přesvědčení, které mají profesionálové o náboru historicky a proč je tak velký zájem o jejich přilákání, zapojení a udržení. Jinými slovy, je to sladění kandidátských potřeb a představ s cíli společnosti.

TIP:  Jak poznat nešťastné a nespokojené zaměstnance? Sledujte těchto 10 varovných signálů!

Jako zaměstnavatelé dnes potřebujeme vědět dvě věci, koho chceme přilákat a jak je chceme přilákat. Další pohled je i ten, že firmy by měly přestat utrácet za inzerci a měly by se věnovat značce. Rozvíjení marketingu zaměstnavatelských značek kolem pracovních míst a kariérních cest vám pomůže navázat na nejlepší z těch nejlepších kandidátů, aniž by bylo potřeba těžkého kalibru inzertní a náborové reklamy.

Varování, které je třeba mít vždy na paměti: Ujistěte se, že značka je autentická, takže kandidáti nepřemýšlí, proč se realita firmy liší od reklamy HR marketingu. Kandidáti chtějí mít vztah s firmou během fáze náboru, chtějí být udržováni v kontaktu. Jsme tady, abychom pomohli lidem získat práci.
Lidé chtějí práci.

Pokud zaměstnavatelé budou dělat dobrou práci v plnění slibů, budou jim přicházet skvělí kandidáti. Udržení a retence je také důležitá, protože když jsou lidé šťastní, budou sdílet svůj příběh a společnost nebude tolik platit za reklamu.

Nebojte se sdílet vnitřek vaší organizace pro účely náboru.

- Reklama -