Moje neradostná a neoptimistická vize roku 2021. Kapitalismus umírá

665

Ekonomická paralýza, pozastavení výrob, zastavení pracovních činností na rozsáhlých územích, to vše je ve své podstatě začátek vážné ekonomické krize. Čím dál více ve mně panuje pocit a dnes už vím, že to ví už i ti, co řídí náš stát, že si všimli jednoduché a srozumitelné věci. Kapitalismus není životaschopný, kapitalismus umírá, protože systém je nevhodný pro přežití a není schopen dalšího rozvoje po roce 2020.

Nemůžeme si dovolit, dnes už víme, že opravdu nemůžeme systém zachraňovat a dotovat. Doba není nejen jiná, ale podstata kapitalismu se dostává do jakési obrácené spirály. Dojde ke ztrátě peněz, majetku, postavení, pozic a moci. Jde také o to, že žijeme a doufáme v záchranu vakcínou, ale je zde spoustu ale. Nemusí se jednat o třetí vlnu, čtvrtou, ale můžeme pracovat v omezeném režimu několik let. To by již z našeho státu nezbylo zcela nic. Z některých podnikání také ne. Jsou třeba celkové strukturální změny.

Institut rodinných firem
Další článek:  Pozor! Hledáme novou pozici: Chief Play Officer

Moje vlastní hypotéza roku 2021

Sleduji trh jako celek a nejsem ekonom, ale mám jisté hypotézy vývoje, které jsou celkem zjevné.

Bohužel jsem zatím přesvědčen, že nezaměstnanost vzroste 5 – 10 %. V roce 2022 lze očekávat nárůst nezaměstnanosti dokonce nad 10 %. Propad České ekonomiky by se mohl pohybovat do 10 % v roce 2022 až na 15 %. Celkově zanikne více jak 20 % oborů v České republice. Úroveň inflace poroste do 5 %. O celých 15 % se sníží životní úroveň občanu v České republice.

Zánik podnikání

Zanikne více jak 70 % provozů podnikajících v restaurační oblasti. V oboru hotelnictví zanikne více jak 80 % provozů. Také více jak 80 % provozů v segmentu turismu a cestování bude mít existenční problémy a nejspíše také zanikne. Až 60 % organizací pohybujících se v segmentu kultura bude muset ukončit svůj provoz.

Klesající produktivita a zadlužený stát

Produktivita firem v České republice významně vzroste až od roku 2025. V roce 2021 klesne o 5 % a v roce 2022 o dalších 10 %. Významné kroky v robotizaci českých firem se odehrají až od roku 2023. Další významné kroky v digitalizaci budou až v roce 2025. Výrazný rozvoj a využití umělé inteligence, jak dnes hlásají různé články můžeme očekávat až v roce 2030.

Další článek:  Řízení firem dle principu Tao. Tao jako zdroj a cesta managementu

Politika a trochu jiné volby

Volby v roce 2021 vyhraje nejspíše Pirátská strana do 25 %. Hnutí ANO do 20 %. Top 09, ODS a další nevím. Volební účast bude nejspíše vysoká. Ostatní strany mě nezajímají. Hnutí ANO bude poprvé v opozici.

Perspektiva zaměstnanosti oborů 2021

Administrativa – 10 %
Obchod a prodej + 5 %
Výroba a průmysl + 30 %
Bankovnictví + 30 %
Finanční služby – 70 %
Logistika a doprava + 5 %
Služby obecně – 60 %
Zdravotnictví + 30 %
Sociální péče + 5 %
Gastronomie – 70 %
Cestovní ruch – 80 %
Informační technologie + 30 %
Technika, elektrotechnika a vývoj + 15 %
Hutnictví – 70 %
Strojírenství + 5 %
Automobilová výroba – 5 %
Elektrotechnický průmysl – 10 %
Chemický průmysl – 40 %
Energetika a těžební průmysl – 15 %
Spotřební průmysl – 60 %
Potravinářský průmysl – 30 %
Stavebnictví + 5 %
Zbrojní průmysl + 30 %
Sklářský průmysl + 5 %

 

Pozn: automobilová výrobna se začne propadat až od roku 2022 – 15 %, 2023 – 25 % atd. Zbrojní průmysl začne propadat také později od roku 2022.

Jak z to ho ven

Jendou cestou je změna mentality, změna náhledu na náš svět a ochota ke změně. Úroveň státu je určována vnitřní kulturou, vírou a mravností. Toto budeme muset změnit nejblíže ve volbách. Moc možností co teď dělat jako občani nemáme, ale měli bychom jednotně vysílat signál, že toto je i naše země, naše pravidla, naše životy, nejen těch nahoře, co dělají „správné věci“.

Další článek:  Poradce, advisor, specialista, ale také lektor, kouč nebo mentor. Kdo je kdo a jak se v tom vyznat?

Nevedu vás k nějaké formě občasné neposlušnosti, ale k tomu, aby vám to nebylo jedno, abyste dávali bedlivý pozor na to, co se tam nahoře děje. Každý hlas je rozhodující. Abyste neustále formovali vaše názory. Zvolte toho, komu věříte, zvolte toho, kdo má dle vás v sobě mravnost a víru. Vraťte se ke svým hodnotám, zapomeňte na svět, co byl, ten už nebude, uskrovněte se, milujte se, meditujte a hledejte víru.

  • S přispěním zdroje mé motivace: S. N. Lazarev
- Reklama -