Nábor zaměstnanců je o hledání kvality, nikoliv kvantity!

807

Tak za prvé, náborový marketing není součást spotřebitelského marketingu. Nechceme cílit a získat milión uchazečů. Stačí nám v rámci naší otevřené pozice pět úžasných žadatelů o práci. Primárním účelem náborového marketingu je kvalita, nikoli množství. Získání kandidáta je stále delší a složitější cesta, sice nám pomáhají nové platformy, ale je to těžký boj. Spíše, než cílit na velké pole bude lepší se soustředit na malé políčko potenciálních uchazečů. Každá platforma má svůj druh publika, a tak svůj rozpočet investujte střídmě do místa, které vám přinese maximální výsledky.

Nábor zaměstnanců: kvalita versus kvantita

Dnešní personálně-marketingová strategie vyžaduje mix aktivit, jak v externí komunikaci, reklama, pracovní portály atd., tak i k interní firemní komunikaci a aktivní zapojení zaměstnanců. Jedna komunikace bez druhé je neúčinná.

Váš obsah může být cokoli, skládá se z příběhů o vaší značce, o pracovních zkušenostech nebo čerpá z vaší historie nebo motivace a hodnot zaměstnanců a sociální média zde hrají klíčovou roli k jejich propagaci. Cílem sociální médií, je získat pozornost lidí, potenciálních zaměstnanců. Je poměrně snadné získat pozornost lidí, ale musíte se ujistit, že jste získali pozornost těch správných lidí, a že víte, co dělat se získanou pozorností je mnohem složitější.

Další článek:  Aktuální trendy v náboru a hledání zaměstnanců

Obsah není taktika, je to způsob myšlení, který má pomoci lidem pochopit, kdo jste a proč se chtějí o vás dozvědět více. Obsah je to, jak je vaše značka vyjádřena. Obsah je jediný způsob, jak se lidé o vás informují, o vašich pracovních místech. Vaše značka je to, kdo jste a jak se chováte každý den. Jediným způsobem, jak se úspěšně vyjádřit je, že tvoříte obsah. Cokoliv, co není jasně popsáno pro publikum nebo nemá jasně definovaný účel, se dá definovat jako bezcenná aktivita a musí být okamžitě zastavena. Nepoužívejte zbytečné a nicneříkající plnivo obsahu.

Dobrý obsah vždy vyžaduje čas. Starší obsah a sociální obsah není k zahození. Náborový obsah je vhodné někdy použít opakovaně, pokud je dobrý a má dobré výsledky konverze. Některé věci můžete přeformulovat a znovu použít jako nové.

Jediná sociální metrika, na které dnes záleží je kliknutí nebo shlédnutí. Získat reakci uchazeče, zaslání životopisu, LinkedIn komunikace, to je to důležité, všechno ostatní je nejasná matematika. To platí dnes, ale může se to v budoucnu změnit. Přesvědčivý příběh nemusí mít jasnou návratnost investic, tak jako mnoho jiných užitečných věcí v podnikání, jako jsou loga, definice poslání, kanceláře, atd. Důležité je tvořit v lidech pocity a emoce. Váš obsah může mít moc po dlouhé roky, takže se nemusíte bát, že nefunguje první týden po uvedení na trh.

- Reklama -