Náborová videa a YouTube fungují, máme důkaz!

514

YouTube je třetím nejvíce vytíženým portálem na světě, soupeřící se svým Googlem a konkurentem Facebookem, dle aktuálních metrik portálu Alexa. Možná vás překvapí, ale YouTube je druhý největší vyhledávač. V roce 2011 měl YouTube více než 1 bilion shlédnutí, to je skoro 140 zhlédnutí na každého člověka na naší planetě. Tímto tempem se stane YouTube brzy kanálem číslo jedna.

Trocha čísel

  • Pracovní inzerce s ikonou videa nebo odkazem na video mají o 12 % více shlédnutí.
  • O celých 34% je vyšší konverze u nabídky práce, která má ikonu videa nebo odkaz na video, případně obsahuje video materiál.

Dnes lze YouTube využít pro tři efektivní způsoby HR marketingu. Jedním z nich je firemní kultura, kde má zaměstnavatel možnost ukázat, jak skvělé je pracovat právě pro něj. Další cestou jsou vlastní videa zaměstnanců, kde je jedinečná mořnost sdílet zkušenosti zaměstnanců a jejich osobní reference a doporučení. Poslední a třetí běžná možnost využití tohto kanálu je firemní video zpravodaj, který ma za cíl především udržení zájmu kandidátů a distribuci novinek a firemních aktualizací.

Přečíst
Jak získat více prokliků z LinkedInu nebo Twitteru?

Zdroj infografiky: hirerabbit.com

- Reklama -
Předchozí článekVideo: Kodex Bushido
Další článekSlyšeli jste o Social Job Seekers? Jsou to hledači práce na sociálních sítích….:)
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.