Náborové video na YouTube?

755

Dnes je stále více inovativních způsobů, jak získat špičkové kandidáty. Sociální média se stala klíčovou součástí náborového puzzle, ale většina z nás se stále drží Facebooku, Twitteru nebo LinkedInu. Zapomínáme na velký počet dalších sociálních sítí, v současné době se jedná o nevyužitý potenciál. Youtube je sociální kanál, kterému náboráři věnují jen malou pozornost, ale možná je na čase toto změnit. Už jste někdy přemýšleli o používání služby YouTube pro Váš nábor?

YouTube má od roku 2014 přes 1 miliardu uživatelů, kteří sledují stovky milionů hodin obsahu každý den, jedná se o obrovské a vysoce aktivní publikum. YouTube je také druhý největší vyhledávač na světě po společnosti Google (který vlastní YouTube).

Jak YouTube využít pro nábor?

1) Cílení

Úspěšné získávání kandidátů spoléhá na vaši schopnost najít kandidáty v místech, kde je nikdo jiný nehledá. Jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout na Youtube je vytvoření videa, s cílem oslovení Vašeho publika kandidátů a je navržen tak, aby je vtáhnul do svého kanálu YouTube.

Přečtěte si také:  Video a jeho klíčová role v personálním marketingu?

Youtube umožňuje přidávat odkazy k samotnému videu – to usnadňuje další kroky v náboru kandidátů.

2) Firemní kultura

Je velice důležité umět prezentovat to, jakou má Vaše firma kulturu, toto je jeden z hlavních úkolů, kterému náboráři musí čelit při posuzování žadatelů. Umět vysílat své firemní hodnoty na svém kanálu YouTube. Kandidáti nechtějí vidět standardní denní rutinu kancelářské práce, chtějí vidět věci, které učiní Vaši firmu unikátní a rozhodnou se pracovat právě pro ni.

3) Reference

Kandidáti už nechtějí číst řádky a stránky textu na Vaší kariérní stránce o tom, jak velká je vaše firma. Kandidáti se chtějí zapojit s lidmi, kteří mohou být ve skutečnosti jejich kolegové. Tato videa musí být vždy na svém místě a to v sekci kariéra na Vašem webu, ale měly by být také umístěny na kanálu YouTube vaší společnosti – snadno dostupné pro každého, kdo hledá více informací o vaší značce.

4) Náborové kampaně

Videa mají 5.33x větší zapojení diváka než je pouhý text. Jsou ideální pro přilákání pozornosti špičkových kandidátů a to dlouhodobě.

Přečtěte si také:  Náborové video jako trend do roku 2020

5) Závěr

YouTube by měl být součástí náborové strategie firmy. Hlavní hodnota spočívá ve svém cílení a prezentaci v náborovém procesu. Pokud budete produkovat skvělý vizuální obsah, získáte potenciální kandidáty určitě snadněji a efektivněji.

Tak co, založíte si firemní účet?

- Reklama -
Předchozí článekDůležitost Vašeho kariérního růstu
Další článekCo zkusit YouTube video pro nábor?
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.