Najděte svou inteligenci a uspějete!

342

Ve světě, který neustále zdůrazňuje důležitost akademického výkonu a kvantifikovatelných úspěchů, se úspěch může zdát nedosažitelný pro lidi, kterým nikdy nebylo řečeno, že na to mají, od svých nadřízených a manažerů.

Bill Gates se zmínil o tom, že inteligence přichází v mnoha různých formách a nalezení svého typu je pro úspěch každého člověka rozhodující. Je důležité přijmout svůj vlastní typ inteligence, abyste věděli, ve kterém prostředí pracujete nejlépe a které dovednosti potřebujete rozvíjet.

Podle psychologa Howarda Gardenera existuje devět typů inteligence. Logicko-matematická inteligence je schopnost počítat, kvantifikovat, zvažovat návrhy a hypotézy a provádět kompletní matematické operace.

Institut rodinných firem

Logická inteligence je obvykle dobře rozvinutá u matematiků, vědců a také detektivů. Mladí a dospělí se spoustou logické inteligence se zajímají o vzory, kategorie a vztahy. Čerpají z aritmetických problémů, strategických her a experimentů.

Existenční inteligence je citlivost a schopnost řešit hluboké otázky o existenci člověka, jako je smysl života, proč zemřeme a jak jsme se sem dostali.

Interpersonální inteligence je schopnost účinně porozumět a interagovat se s ostatními. Zahrnuje účinnou verbální a neverbální komunikaci, schopnost rozeznat rozdíly mezi ostatními. Zvýšená citlivost na nálady a temperamenty druhých a silná schopnost vnímat druhé.

Další článek:  Video: Přání 2017

Mladí, ale i dospělí s touto inteligencí jsou vůdci mezi svými vrstevníky, jsou dobří v komunikaci a zdá se, že chápou pocity a motivy ostatních.

 

Zdroj článku 

- Reklama -