Vše

  Naši osobní značku tvoříme každý den!

  Naše osobní značka je něco, co tvoříme každý den. Způsob, jakým se prezentujeme, je pravděpodobně nejsilnějším nástrojem, který můžeme využít k ovlivňování, efektivní komunikaci a získávání lidí, kteří naslouchají tomu, co říkáme. Vaše prezentace určí, do jaké míry poslouchá publikum vaší značky.

  Mnoho lidí však má zkušenost, že když mluví, lidé je obvykle neposlouchají. Často se pak ptají, proč tomu tak je? Jak by měli jednat, mluvit, komunikovat, aby zlepšili svou osobní značku nejen u svých klientů, kolegů a kamarádu, ale i ve svém nejbližším okolí?

  Co bych chtěl naznačit, jsou některé zvyky, kterých se musíme zbavit. Nepředstírám, že je to vyčerpávající seznam, nicméně, to jsou všechny zvyky, které se často v prezentaci osobní značky mohou vyskytnout a mají na ní negativní dopad.

  Čemu se vyvarovat u své osobní značky

  Pomlouvání: Mluvit špatně o někom, kdo není přítomen. Není to hezký zvyk a víme, že ten člověk, který pomlouvá, bude nejspíše za chvíli pomlouvat i nás. Pomlouvání je jako virus, rychle se šíří a těžko se ho zbavuje. Na vnímání osobní značky má však velký vliv.

  Další článek:  Jak podnikat a stát se úspěšným! Jak podnikat správně

  Hodnocení a posuzování: Je velmi těžké poslouchat někoho a soustředit se, pokud víte, že jste jím posuzován a hodnocen. Ještě horší úroveň je ta, když jste i nějak zařazen nebo k někomu přirovnán.

  Negativita a negace: Vzpomínám si, jak jsem se s bavil s bývalým kolegou o nějakém tématu, ve všem hledal jen překážky a omezení. Cítil jsem to, jak ho jeho negativní přístup omezuje a brání mu v získání rozhledu. Pokud je váš nadřízený negativní, je těžké jej poslouchat a učit se od někoho takového, negace je nakažlivá.

  Stížnost: Další forma negativity a pro náš národ národní sport. Stěžujeme si na počasí, politiku nebo prezidenta, práci, kolegy, čekací doby.

  Výmluvy: Někteří lidé mají častý zvyk obviňovat někoho nebo něco jiného. Zodpovědnosti přenášejí na ostatní a nenesou odpovědnost za své jednání.

  Přehánění: Když vidím něco, co je opravdu úžasné, jak to popisuji? Přehánění se stává lhaním a nechceme poslouchat lidi, kteří nám lžou a přehánějí.

  Jak se vyhneme těmto nástrahám a postavíme svou osobní značku jinak? Jakou mít svou filozofii, co bychom měli podniknout? Jak může být naše postavení a osobní značka silná a účinná? Možná by vám pomohly následující návrhy. Opět netvrdím, že je to úplný seznam, ale některá témata jsou podstatná.

  Další článek:  Vy na to máte!

  Jak pracovat na své osobní značce

  1. Buďte poctiví: Buďte pravdiví v tom, co říkáte, snažte se být přímý a jasný.
  2. Buďte autentičtí: Stačí být sám sebou.
  3. Buďte jednotní: Udělejte to, co říkáte, že budete dělat a snažte se být někdo, komu mohou lidé důvěřovat a věřit.
  4. Budujte si respekt: Nejenže souhlasíte s tím, že ostatní nemusí mít stejný názor jako ten váš, ale rozvíjejte empatii a naslouchejte cizím názorům.

  Upřímně? Zeptejte se sami sebe, jaké by to bylo, kdybyste podnikli nějaké malé, ale zásadní kroky ke zlepšení své osobní značky lidem, kteří vás vědomě poslouchají? Nikdy nevíte, mohlo by to jen rozpoutat sílu vaší osobní značky. Vaši značku budujete každý den a s každým, s kým přicházíte do kontaktu nebo něco sdílíte.

   

  Spojme se na sociálních sítích a nic vám již neuteče nebo odebírejte můj newsletter na téma koučinku, školení nebo kariérního a kariérového poradenství.

  LinkedIn | Twitter | Facebook | Odebírejte Newsletter

  Petr Kmošek
  Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
  Jsem poradce pro rodinné firmy a podniky. Objevuju skrytý potenciál rodinných firem a rodinných podniků. Pomůžu vaší společnosti s řízením lidských zdrojů. Společně objevíme cesty, jak zlepšit výkon zaměstnanců a zlepšit fungování vaší firmy. Provedu vás podnikatelskou krizí a seznámím s postupy, jak jí čelit. Jsem zakladatel Institutu rodinných firem.

  Nejde vždy pouze o výplatu!

  Globální studie designu ukazuje, že kreativci aktivně upřednostňují účel před ziskem. Pro některé pracovní pozice je to zcela nemyslitelné, ale pro kreativce ano. Jde...

  Pozor na slepou uličku kariéry – Dead-end job!

  Nepochybně, když rozečtete tento článek tak zjistíte, že se do tohoto místa dostal téměř každý, možná v něm i někdo aktuálně je, možná se do...

  Jak řídit vlastní stres? Management stresu

  Management stresu představuje různé techniky, ale také postupy cílené na vypořádání se s vlastním stresem. Jedná se o celkovou schopnost identifikovat stresory, ovládnout různé metody...

  Nestaňte se Homo Hygienicus

  Přiznám se, že tuto knihu jsem si koupil kvůli rozhovoru s Matthiasem Burchardtem, který mě oslovil svým způsobem, jakým zachycuje dnešní dobu. Dá se říct,...

  Kariéra dle TAO – rovnováha pracovního života

  Znak Tao (道) znamená v základě „cestu“, přeneseně též metodu, normu nebo princip“, případně i „rozum nebo smysl“, další jeho význam je „mluvit, říct...

  Osobní značka = značka na celý život

  „Nebojte se ukázat světu své skutečné já, autenticita je jádrem úspěchu vaší osobní značky“ – Petr Kmošek. Osobní značka je forma, jakou se propagujete, to...

  Budoucnost je naše, jaká bude? Co se stane v roce 2022?

  Blíží se nový rok a já jsem se zeptal Knihy proměn, jaké změny nás čekají. Moudrost Číny nám pomůže najít odpovědi nejen pro nás...

  Pracujete dlouho a jste přepracovaní? Běžte do vězení!

  V některých firmách poměrně časté téma, pracovní doba a přesčasy, přetížení a práce na víc. Stálá diskuse, jestli je třeba atd. Někdy také slýchávám,...

  V jaké zemi se pracuje nejlépe? Evropa nebo USA?

  „Tady žít nebudu“ Tuto větu nyní slyším poměrně často, ve stále se polarizující společnosti, začínají vznikat různé názory, že snad v USA je lépe nebo snad...

  ZANECHAT ODPOVĚĎ

  Zadejte prosím svůj komentář!
  Zde zadejte své jméno

  Nejnovější články

  Hledáte krizového manažera? Možná už je pozdě…

  Nechci si v tématu „hledání krizového manažera“ přihřívat svou...

  „Přijímáme nové zaměstnance“ – Hledáme 500 000 zaměstnanců!

  Trochu ohrané co? Dělám to taky, občas to zafunguje...

  Proč se tolik neschopných mužů stává manažery?  

  Pokud chceme zlepšit úroveň kompetencí lidí ve vedoucích pozicích,...

  Hledáte práci? Bez tekoucí vody, internetu, mobilu a v zimě?

  Aby můj blog nebyl stále tak vážný, musím to...

  Top články týdne

  Hledáte krizového manažera? Možná už je pozdě…

  Nechci si v tématu „hledání krizového manažera“ přihřívat svou...

  „Přijímáme nové zaměstnance“ – Hledáme 500 000 zaměstnanců!

  Trochu ohrané co? Dělám to taky, občas to zafunguje...

  Proč se tolik neschopných mužů stává manažery?  

  Pokud chceme zlepšit úroveň kompetencí lidí ve vedoucích pozicích,...

  Hledáte práci? Bez tekoucí vody, internetu, mobilu a v zimě?

  Aby můj blog nebyl stále tak vážný, musím to...

  Kompetenční model. Model, na kterém stojí úspěšná firma!

  Stručně řečeno, kompetenční model je rámec, který personalisté a...

  Nejnovější články

  Top články týdne

  Výběr z článků pro vás