Nástup do zaměstnání. Jak na první dny? 5 tipů pro vás.

510

Nástup do vašeho nového zaměstnání je velmi vzrušující moment. Chcete-li kladně zapůsobit na svého nového šéfa a ukázat mu, že učinil správné rozhodnutí vás zaměstnat. Firma chce totéž, zaměstnala vás z nějakého důvodu a má tak osobní zájem na vašem úspěchu.

Ale pokud se pohybujete příliš rychle nebo ve špatném směru můžete zničit vaše úsilí. Být někdy příliš horlivý a moc rychle se adaptovat, může mít negativní dopad na vaše setrvání ve firmě.

5 věcí, kterými se musíte řídit, při nástupu do zaměstnání.

Institut rodinných firem

1) Orientujte se

Psaní poznámek během prvních týdnů v práci buď elektronicky nebo do diáře vám usnadní vaše první kroky v zaměstnání. Co ostatní zaměstnanci a vaši kolegové říkají? Jejich reakce jsou jasným ukazatelem toho, co organizace pociťuje jako důležité. Poslouchejte, jak lidé vysvětlují, co firma dělá a co zákazníci ctí jako hodnotu společnosti. Je to kvalita a bezpečnost nebo výjimečný zákaznický servis?

2) Poznejte svého šéfa

Tato osoba vás zaměstnala a chce abyste byli úspěšní. Jako nový zaměstnanec chcete vědět tyto tři věci:

Další článek:  Pozor na růžovou práci. Jednou vaši firmu zlikviduje!

a) Věci, které smíte dělat a také to, co svému šéfovi nesmíte nikdy sdělit.

b) Témata, které můžete diskutovat později.

c) Situace nebo témata, které je třeba řešit okamžitě a v jeho kanceláři.

3) Naučte se pravidla

Většina z nás tvoří změnu tím, že působí v rámci struktury organizace. Musíte poznat systém. Ptejte se a zjistěte, jak věci fungují. Dokonce i když jste byli zaměstnáni, abyste předělali zastaralý proces, nesuďte systém společnosti, dokud neporozumíte tomu, kdo jej vytvořil.

4) Poznejte své kolegy

Většinu z toho, co děláte budete dělat s nimi. Vaši spolupracovníci mají své vlastní jedinečné osobnosti a styly práce. Pochopte, jak to vše do sebe zapadá a jak pracuje tým. Pamatujte si, že tým bude chtít vědět o vás a vašem stylu práce také.

5) Pochopte, jak to funguje

Když už jsme u tématu porad, je to místo, kde se vše startuje a uzavírá. Analyzujte, jak organizace rozhoduje a komunikuje změny. Kdo a jak je v organizaci zapojen. To pomáhá pochopit, jak se věci dělají. Lépe se zorientujete ve firemních procesech a politice organizace.

Další článek:  Jaká je budoucnost online video pohovorů/ interview?

Může se to zdát jako dlouhý seznam, když jste prvních pár dní v nové práci, ale nové prostředí vyžaduje nové znalosti. Pokud chcete uspět v novém týmu, musíte vědět jak na to.

 

- Reklama -