Nebojte se uznat práci vašich zaměstnanců

811

Pokud jde o uznání práce zaměstnanců, většina společností má tendenci odměňovat pouze loajalitu zaměstnance. Dle nedávné zprávy, která se zabývala statistikou práce je průměrná délka trvání pracovního poměru zaměstnanců ve věku 55 až 65 let někde kolem 10 let a pokud jde o pracovníky ve věku 25 až 35 let, je obvyklá délka pracovního poměru přibližně 2,8 roku. To znamená, že velká většina dnešních mladých pracovníků má s uznáním loajality za délku spolupráce, tak trochu smůlu.

 

Institut rodinných firem

Mějte na paměti, že spokojený a oceňovaný personál je produktivní, a to je něco, co každá firma potřebuje ke svému růstu.“

Problém však spočívá v tom, že většina programů, které mají ocenit zaměstnance, dnes není zaměřena na hodnocení konkrétního přispění zaměstnance. Ve skutečnosti aktuální výzkum ukázal, že více než 85 % těchto programů se zaměřuje výhradně na konkrétní období setrvání zaměstnance ve společnosti. Ačkoli máte zaměstnance na 5, 10 nebo 15 let, je to určitě významná doba k oslavě, neznamená to však, že většina vašich zaměstnanců by měla pracovat celý rok, aniž by dostala jakoukoli odměnu nebo uznání. Faktem zkrátka je, že těžká práce by měla být oslavována stejně intenzivně, jako je délka pracovního poměru u jednoho zaměstnavatele.

Další článek:  5 chyb a omylů v motivaci vašich zaměstnanců

Flexibilita

Věděli jste, že aktuální generace zaměstnanců stále více volí flexibilitu nad penězi? Podle průzkumu stále více lidí dnes pracuje na částečný úvazek, protože se nechtějí zavázat k tradiční rutině od 8:00 do 16:00. Takže, když někdo překoná pocit, že zaměstnanci skutečně udělají to, co se od nich žádá, proč je nenechat zkrátit jejich pracovní den? Tímto způsobem lze poskytnout zaměstnancům více času u svých rodin nebo na rozvoji jejich vášní. Jak nám jasně ukazují data, většina lidí potřebuje rovnováhu, takže pokud začnete odměňovat zaměstnance vaší větší flexibilitou, pomůžete jim vytvořit ideální rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem a udržet je plně spokojené.

Gamifikace

Vzhledem k tomu, že organizace po celém světě přesouvají své zaměření na obchodní cíle, značně se zvýšilo používání gamifikace, zejména v posledních několika letech. Ve skutečnosti podle průzkumu plánuje zhruba 40 % globálních společností používat gamifikaci jako svůj primární mechanismus k přeměně svých operací. Proč tolik hráčů dnes přitahují hry? Jak to funguje? Podívejte se na to takhle, když obdržíte první výplatu, je to vzrušující a naplňující. Dnes určitě vyděláváte více peněz, nicméně se vám nedaří, z toho být tak nadšení a vzrušení jako předtím, protože to je stejný stimul znovu a znovu a časem se vše otupí. Na druhou stranu gamifikace odměňuje zvyšování intenzity výkonu, a to za účelem přerušení návyku, kdy se zaměstnanec stává imunním vůči určitému podnětu v průběhu času a udržuje zaměstnance motivované a spokojené.

Další článek:  Jak hodnotit uchazeče u pohovoru? 10 správných signálů!

Odměňování

Když se vědci ptají manažerů, jak motivují své zaměstnance, odpovědí číslo jedna jsou ve většině případů peníze. Zatímco nikdo nikdy neřekne „ne“, nejsou to pouze peníze. Podle průzkumu Dr. Geralda H. Grahama, téměř 60 % zaměstnanců potřebuje pouze osobní vděčnost manažera za pocit spokojenosti, zatímco více než 75 % z nich se bude cítit odměněno písemným poděkováním svého nadřízeného. Ignorování tohoto zjištění ztrácí manažeři obrovskou příležitost. Většina zaměstnanců pracuje lépe, má více morálky a je obecně spokojenější, když jejich manažer uznává jejich individuální úsilí.

Na závěr

Mnoho firem mě argumentuje tím, že mají málo prostředků na tyto aktivity, ale to nemění skutečnost na tom, že mnoho vašich zaměstnanců tvrdě pracuje pro vás. Naštěstí existují odměny, které odpovídají v podstatě jakémukoli rozpočtu, takže bohužel nemáte žádné ospravedlnění za to, že odmítnete uznat přispění, snahu a výkon vašich zaměstnanců.

Mějte na paměti, že spokojený, oceňovaný personál je produktivní, a to je něco, co každá firma potřebuje ke svému růstu.

- Reklama -