Nejde vždy pouze o výplatu!

Designéři hledají smysl a nejen výplatu.

Sdílejte

Globální studie designu ukazuje, že kreativci aktivně upřednostňují účel před ziskem. Pro některé pracovní pozice je to zcela nemyslitelné, ale pro kreativce ano. Jde jim zkrátka o to, co dělají a pro koho, před samotnou odměnou. Možná by toto téma stálo za studii i v našich sítích živnostníků a freelancerů.

V průzkumu, kterého se zúčastnilo 10 000 designérů na volné noze ve 144 zemích, platforma zjistila, že většina freelancerů 97 % je přesvědčena o síle kreativců vytvářet skutečný společenský dopad a že 85 % považuje za zásadní pracovat s klienty, kteří vyznávají podobné hodnoty.

Doporučení k tématu
Pokud chcete jít víc do praxe, v knize Firma jsou lidé najdete konkrétní příklady a tipy z firemní reality.

Studie potvrzuje to, že freelanceři si vybírají projekty, které se týkají věcí, na nichž jim velmi záleží, a dokonce odmítají zadání od klientů, kteří nejsou v souladu s jejich světonázorem.

Chcete to řešit ve firmě do praxe?
Nabízím konzultace, školení a workshopy pro HR, manažery a majitele firem – zaměřené na kulturu, spolupráci a komunikaci.
Petr Kmošek
Petr Kmošekhttps://www.kmosek.com
Petr Kmošek je organizační konzultant a mediátor specializující se na nástupnictví rodinných firem v České republice. S 16 lety praxe v mediaci, facilitaci a krizovém řízení provází zakladatele i nástupce celým procesem předání — od personálního auditu až po stabilní převzetí vedení.

Odebírejte novinky, články, podcasty, kurzy a přednášky

Nové články

Nová videa

Podcast

Témata článků

Osobní rozvoj, kariéra a kariérní poradenství | Personal development – kmosek.comPersonalistika a lidské zdroje (HR) | Firemní kultura, angažovanost a motivace zaměstnanců – kmosek.comManažerské řízení a management firem – Rozvoj podnikání a řízení firem – kmosek.comPersonální agentura | HR recruitment agency a personální poradenství – kmosek.comVidea – kmosek.comKrizové řízení a Interim management – Krizový manažer, restrukturalizace a revitalizace firem – kmosek.comPersonální management | HR management a řízení lidských zdrojů – kmosek.comRodinné firmy a Family Businesses – kmosek.comPersonální marketing a HR marketing – kmosek.comNábor a výběr zaměstnanců – Recruitment, náborové kampaně a headhunting – kmosek.comLídršip a vůdcovství – Leadership, tvůrčí vedení a manažerské role – kmosek.comNovinky | NewsZnačka zaměstnavatele a Employer Branding – kmosek.comOstatní témata | Other Topics - kmosek.comOtázky a odpovědi | FAQ - kmosek.comPodnikatelské poradenství a Business Consulting – kmosek.comPrůzkumy a studie – Surveys, Research & Studies – kmosek.comZ praxe | From our practiceAI – Umělá inteligence – Aplikace, strategie a technologie – kmosek.comStartupy, Start-up a Rozvoj podnikání – kmosek.comPodcasty | PodcastsFiremní nástupnictví a Family Business Succession – kmosek.comProdej a nákup firem | Buy and Sell Business - kmosek.comGalerie | GalleryPřípadové studie | Case studiesŠkolení a kurzy | TrainingsStrategie fúzí a akvizic (M&A) - kmosek.comPřednášky a semináře | Lectures, workshops & seminarsDoporučené příspěvky | Klíčové články a novinky - kmosek.comIkony českého podnikání | Icons of Czech entrepreneurship