Než půjdete na pohovor. Jak se připravit na pohovor?

792

Řešíte situaci, jak se připravit na pohovor? Mám pro vás několik témat k vašemu dotazu.

Jak se připravit na pohovor? Správně!

Pokud se vás personalista chystá umístit do své společnosti, je pro něj velice důležité pochopit, kde je vaše místo v jeho týmu, případně do jaké skupiny zapadáte. Musíte být co nejvíce srozumitelní a transparentní. Další důležitý prvek pro jeho rozhodování je mít možnost pochopit co a kdo k vám nejlépe zapadá a co vám nejvíce vyhovuje. Potřebujete pracovat v týmu nebo samostatně, jaký styl vedení upřednostňujete atd. Ujistěte se, že jste vzájemně pochopili a že máte podobná očekávání od vaší spolupráce.

Přečtěte si také: Barva oblečení a pohovor? Když za vás mluví barvy

Ujistěte se, že zapadáte do firemní kultury

Lidská interakce hraje důležitou roli v chodu jakékoliv organizace, takže najímání manažerů a jejich podřízených musí být hladký proces. Váš životopis bude předkládán široké škále nejrůznějších zaměstnanců, takže v něm musíte prokázat všem, že se pro danou pozici hodíte. Firma vždy potřebuje důkaz, že zapadnete do firemní kultury a také umíte budovat pracovní vztahy a samozřejmě jste tím vhodným kandidátem.

Další článek:  12 základních pilířů úspěšného kariérního růstu

Technologie se používají v každé branži, od počítačů, programovacích jazyků a účetní softwarů, přes hardware, jako je výroba strojů, vozidel nebo robotů. Většina pracovních rolí bude ovšem vyžadovat určité pracovní znalosti jednoho nebo více těchto nástrojů, takže zaměstnavatelé musí pochopit vaše nejsilnější odbornosti a znalosti. Dbejte na srozumitelnost popisu toho, co ovládáte a na jaké úrovni, předejdete tak problémům v budoucnu. Je také důležité umět prezentovat, jak umíte aplikovat vaši odbornost do konkrétní praxe dané firmy.

Přečtěte si také: Připravujete kandidáta na pohovor? Průvodce jak na přípravu kandidáta.

Jak se připravit na pohovor? Ukažte srozumitelně co umíte

Práce, výstup, který produkujete, se bude značně lišit od odvětví. Může to být cokoliv, excel report, webová stránka, fyzické produkty nebo dokonce budovy. Ať už je vaše práce hmatatelná nebo není, musíte umět prezentovat výstupy z vaší práce, tedy být co nejpřesnější v informacích o tom, co je výstupem vaší práce, na koho měla další dopad, kdo ji převzal a v jaké kvalitě, následnost v procesu atd.

Další článek:  Najděte svou práci skrze sociální sítě

Třeba je to pro vás samozřejmost, ale překvapivě málo kandidátů je schopno dostatečně vysvětlit to, co vyrábí nebo tvoří jejich předchozí zaměstnavatel. Než se dáte do popisu vaší předchozí pracovní náplně, je nutné, aby náborář věděl dobře to, co vaše firma vyráběla nebo tvořila, servisovala. Vždy zvažte, jaké množství detailů bude třeba sdělit, ale vzájemně si kontrolujte to, že je vše o zaměstnavateli jasné a srozumitelné. Je dobré zmínit i detaily, které udělají dojem, data, akvizice, ocenění a vše co upoutá zájem náboráře.

Přečtěte si také: První dojem, jak na to? Interview, pohovor nebo jen rozhovor?

Data a statistiky. Buďte věcní

Nejdůležitějším aspektem, který bude náborář chtít vědět o vašich předchozích pracovních místech, je detail vaší pracovní role, popis pracovního místa, přehled aktivit a popsat vše co mu pomůže nejvíce pochopit to, co umíte a ovládáte a jak umíte tvrdě pracovat. Nikdy neprezentujte abstraktní výrazy. Důležitým faktem jsou čísla. Náborář bude vždy hledat čísla ve vašem životopisu, jako prostředek k vyčíslení vaší hodnoty. Například, pokud můžete poskytnout některé statistiky okolo obratu, zisku, který jste generoval, jedná se vždy o skvělý způsob, jak prokázat svou hodnotu.

Další článek:  Skrytý potenciál kariérového poradenství

Přečtěte si také: Umíte prodat sebe nebo svou firmu? Zkuste Elevator Pitch!

Tak do toho…:)

- Reklama -