Nová služba: Miniaudit vašeho náboru

618

Jako zaměstnavatel víte, že není v pořádku, když sice obsadíte klíčové pozice, ale lidmi, kteří nejsou těmi nejlepšími v oboru anebo nejsou dostatečně motivovaní. Mít obsazenou židli člověkem, který z dlouhodobého hlediska nebude přínosem, je dost nákladné. Ještě nákladnější je situace, kdy se soustavně nabírají nekvalitní kandidáti a také osobou, která tuto problematiku nezná a potřebuje rychle Vaši podporu.

Audit náboru zaměstnanců/ Miniaudit

Vědí náboráři, personalisté nebo dodavatelé těchto služeb, jak získat ty nejlepší kandidáty? Jste vnitřně přesvědčení a máte jistotu, že náborový proces je u Vás v pořádku a není ho třeba zdokonalovat? Nahlédněte na tyto čtyři klíčové prvky, které způsobují to, že nemáte ty správné lidi nebo jste ve Vašem náboru neúspěšní. Můžeme je pojmenovat jako úskalí úspěšného náboru.

  • Náborář nerozumí obsahu a náplni poptávané pozice.
  • Náborář prodlužuje proces náboru nebo ho nadměrně, administrativně zatěžuje.
  • Náborář nemá potřebné kompetence k této činnosti.
  • Náborář není angažovaný a není ani motivovaný k tomu Vám v této oblasti pomoci. Proces neguje a blokuje.
  • Náborář nedodržuje náborový proces.
  • A mohl bych pokračovat…
TIP:  Achillova pata firem = kandidáti, zaměstnanci, manažeři

Dobrá zpráva je, že existuje služba, která Vám může pomoci toto analyzovat. Já ji říkám Miniaudit náboru. Proces je jednoduchý. Po dobu jednoho dne nebo více dní, budu sledovat a analyzovat Váš náborový proces a sdělím Vám Vaši swotku. Jak si stojíte, co musíte zlepšit a předám Vám spoustu námětů, jak být v této oblasti úspěšnější a efektivnější.

52 % uchazečů si stěžuje, že v rámci pohovoru mělo pocit arogantního a neosobního chování ze strany náboráře. V dnešní době si nemůžeme dovolit naštvat vysoce kvalifikované kandidáty nebo mít náborový proces komplikovaný. Každý chce svou činnost dělat co nejlépe a každá zpětná vazba je dnes důležitá.

- Reklama -