O co kandidátům jde v Employer Brandingu?

535

Přitahování a udržování dobrých zaměstnanců je těžší než kdy jindy, to už všichni v oblasti HR víme. Našel jsem pro vás tuto studii, která se aktivně zabývá tímto problémem a je i jistým řešením pro ty, kteří ještě tápou v tom, jak toto téma uchopit. V této výzkumné zprávě se dozvíte, jak některé firmy poskytující profesionální služby využívají svůj employer brand, aby přilákaly nové talenty a získaly další pracovní sílu.

Zpráva zkoumá více než 800 zaměstnavatelů a uchazečů o zaměstnání. Podívali jsme se na to, jak profesionálové hledají kariérní příležitosti, co oceňují u potenciálních zaměstnavatelů a jak silný employer brand dokáže hodně ovlivnit. Objevte osvědčené postupy, které firmy používají k tomu, aby přitahovaly a udržovaly lidi, kteří potřebují.

Jak zvýšit viditelnost firmy na trhu práce

  • Čeho si profesionálové váží a všímají při pohledu na pracovní místo?
  • Proč se dnešní zaměstnanci rozhodnou pracovat a setrvat ve firmě?

Pokud jde o váš employer brand stále existuje rozpor mezi tím, na čem kandidátům skutečně záleží, oproti tomu, o co si myslíte, že se zajímají.

Přečtěte si také:  Pozor na employer bláto

Studie je plná rozsáhlého výzkumu týkajícího se zaměstnavatelů, ale tato jedna grafika níže se skutečně vyjímá nad ostatní. Zelená čára ukazuje, o co se kandidát stará a modrá čára ukazuje, co si zaměstnavatelé myslí, že se kandidáti starají.

Kritéria employer brandingu

Pár námětu pro váš employer brand

Kultura firmy: Odhalte svou firemní kulturu více než si myslíte, že je to nutné. Ujistěte se, že každý pracovní inzerát a případně každé HR marketingové sdělení zobrazuje vaši firemní kulturu nějakým způsobem. Vzhledem k tomu, že většina firemní kultury jsou především vaši lidé, měli byste mít alespoň jeden obrázek nebo video ve vašem popisu práce a doporučujeme, abyste do něj zadali jméno a odkaz na zaměstnance nebo někoho konkrétního z HR.

Konkurenční plat a benefity: Měli byste zahrnout informace o platu. Pokud tomu tak není, měli byste vložit informaci o tom, co o platu říkají vaši zaměstnanci, poskytnout platovou referenci. Kandidáti oceňují právě tuto upřímnost a transparentnost.

Obecná reputace na trhu: Zvažte účast v nějaké soutěži zaměstnavatelů. Systematicky pracujte na reputaci vaší společnosti. Dbejte na pozitivní feedback a zkušenosti zaměstnanců.

Přečtěte si také:  Vyhrajte válku o talenty! Global Talent Trends 2020

Rovnováha pracovního a soukromého života: Uveďte vaši filozofii o rovnováze mezi pracovním a soukromým životem v textu popisu práce a učiňte ji realitou uvnitř vaší organizace.

Flexibilita: Dle studie pracovních portálů v EU, 162 000 lidí za měsíc hledá práci z domova. Pokud máte práci z domova, měli byste zvážit vstupní stránku microsite, která zobrazuje pouze vaše nabídky práce z domova. Trh se mění je třeba být více flexibilní novým požadavkům trhu práce.

Kanály employer brandingu

Celá studie odkaz: zde

- Reklama -
Předchozí článekPozor na klišé v životopisu!
Další článekInfografika: Tajná formule pro úspěšný nábor zaměstnanců
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.