O mně

Přes veškeré byrokratické problémy našeho státu jsem začal podnikat v roce 2010, i když v té době s manažerskou znalostí HR oboru několik let a předchozí delší praxí v obchodě, marketingu a řízení poboček, to nebylo celkově jednoduché rozhodnutí. Co rozhodlo o volbě tohoto oboru bylo mé vzdělání, které bylo primárně zaměřené na vzdělávání. Navíc jsem cítil velkou potřebu pracovat s jednotlivci nebo skupinami a nějakou formou jim pomáhat na jejich cestě v kariéře nebo podnikání. Jak to obecně v podnikání bývá, na začátku se věci snažíte dělat nejlépe jak umíte a vaše vnímavost je poněkud omezená, protože neumíte ještě rozlišit co je a co není v podnikání důležité, kam zaměřit pozornost, čemu dát priority. Až časem postupně člověk zjistí, v čem naplňuje nějaké poslání a kde je živná půda pro jeho vlastní hodnoty, které následuje.

Začal jsem s klasickým náborem zaměstnanců, jako personální agentura s licencí MPSV, tehdy ještě pod značkou Recruitix. Postupně jsem se cíleně zabýval personálně-marketingovými koncepty a značkou zaměstnavatele až jsem postupně zjistil, že je klienta třeba měnit zevnitř. Personální marketing nikomu nepomůže, pokud není vnitřek organizace v souladu s jeho sdělením. Stejně tak je to s náborem zaměstnanců. Některé mé klienty bych dnes s grácií odmítl, protože nábor selhal na jejich kvalitách nebo podmínkách. Dnes s ohlédnutím zpětně to byla skvělá praxe, která mě zavedla ještě dále. Aby změna, kterou jako personální poradce, interim nebo krizový manažer chcete dosáhnout, musíte realizovat službu, která má jednoznačný dopad. A tak mě podnikatelská cesta postupně zavedla k personálnímu auditu k interim managementu a krizovému řízení firem. Blíží se rok 2020 a já budu již přes deset let v oboru aktivně podnikat. Jsem obklopen skvělými kolegy, specialisty na své obory, se kterými úspěšně realizujeme naše projekty a jsou před námi nové výzvy jako je krize, recese, rodinné nástupnictví a problémy trhu práce.

Hodnoty podnikání a života

Hodnoty, na kterých stavím svém podnikání a které se promítají i do mého soukromého života jsou jimi pravda, hrdost a důvěra

Pravda

„Raději než lásku, než peníze, než víru, než slávu, než poctivost; dejte mi pravdu.“ — Henry David Thoreau

Hrdost

„Nikdo na světě nemá víc nepřátel než upřímný, hrdý a cituplný muž, který bere osoby a věci tak, jak jsou, a ne, jaké by chtěly být.“ — Nicolas Chamfort

Důvěra

„Důvěru si získáte tak, že jste průhlední, otevření a držíte slovo.“ — Jack Welch

Práce a specializace

Dnes primárně řešíme projekty jako jsou krizové řízení, interim projekty, manažerské a restrukturalizační projekty, dále personální audity a procesy, firemní vize, hodnoty, strategie, etický kodex, ale také EVP, projekty pro zaměstnavatelskou značku, kariérní stránky, náborové kampaně a nejrůznější HR projekty a mohl bych pokračovat. V mém týmu dnes naleznete zkušené a praxí ověřené interim managery, krizové manažery, konzultanty, specialisty, grafiky, programátory, copywritery, ale i projektové manažery a administrativní podporu, vše nám funguje jako hodinky a za každým z mého týmu stojím osobně a svým jménem. Pokud přemýšlíte o kariéře jako interim nebo je váš přesah do krizového managementu a krizového řízení, oslovte mě. Náš tým kolegů stále rozšiřujeme.

Osobní Clifton StrengthsFinder

1) Učení – Learning

Lidé s touto silnou schopností se stále snaží vzdělávat a zlepšovat. Samotný proces učení je pro ně stejně důležitý jako znalosti, které získají. Mají silnou schopnost sebevzdělávat a nejenže milují učení, ale také intuitivně vědí, jak se učit nejlépe. Dokáží se rychle něco naučit, a když se soustředí, jsou schopni udržet špičkový výkon nějaké skupiny, týmu a organizace.

2) Individualizace – Individualisation

Lidé se schopností rozlišovat si všímají jedinečných vlastností každého člověka, váží si jich a mohou podle potřeb každého upravit svůj přístup. Stejně jako režiséři při výběru herců do filmu používají své nadání k tomu, aby lidi umístili na správné pozice a oni mohli tak dělat to, v čem vynikají. To vytváří druh týmové spolupráce, která vede k příjemnějšímu zážitku zúčastněných a jejich zvýšené efektivitě.

3) Aktivace – Activation

Lidé, kteří jsou mimořádně nadaní v oblasti aktivizace projektů, dokáží uskutečnit věci tím, že přemění své myšlenky v činy. Aktivátoři jsou katalyzátory, které vše odstartují. Sami od sebe vidí, jak by se nápady daly přeměnit v realitu. Následkem toho uskutečňují různé věci. Jejich energie může být nakažlivá a podmanivá. Jestli máte důležitý projekt nebo talentovanou skupinu, která potřebuje „roztlačit,“ najděte aktivátora – dodají energii a okamžitě uvedou věci do pohybu.

Výběr z referencí

S Petrem Kmoškem spolupracuji již delší dobu. Zodpovědný a svědomitý přístup, dodržování dohod a dobrá komunikace. Velmi se mi také líbí jeho profesionální vystupování, jeho zapálení pro svou práci a vše je samozřejmě podtrženo konkrétními výsledky.

Jan N.

CEO at ITEAD a.s.

Petra mohu jen doporučit, jako člověka s přehledem a hlubokými znalostmi v řešení personálních otázek. Jeho vysoká odbornost z něj dělá personálního poradce schopného vyřešit jakékoliv zadání ze strany klienta.Vážím si jeho spolehlivosti a vysoké odborné úrovně.

Lucie H.

General manager ve společnosti AMIRRO, ltd.

„S panem Kmoškem jsme spolupracovali v rámci jeho poradenství a školení. Rád bych vyjádřil svou spokojenost při této spolupráci a určitě ho mohu doporučit.“

Jiří Z.

Ředitel ve společnosti CZ Logistics

Petr pro naše společnosti realizuje personální a manažerské poradenství. Jeho vstřícný a přátelský přístup ve spojení s výbornými znalostmi z něj dělá profesionála ve svém oboru. Naše spolupráce probíhá na vysoké odborné a profesionální úrovni. Spolupráci s ním určitě doporučuji.

Ing. Karel V. Ph.D., MBA

Ředitel T-STRING Pardubice, a.s.

Velice mě potěšil osobitý přístup pana Kmoška, jeho otevřenost a využívání hojného počtu praktických příkladů z jeho bohaté praxe.

Tomáš J

Siemens, s.r.o.

Petra Kmoška jsem poprvé poznala díky jeho nabídce personálního poradenství. Jeho komplexní přístup a rady byly pro mě velmi cenné. Pomohly našemu týmu ujasnit si priority. Vážím si zejména jeho profesionality a racionality v přístupu k věci a schopnosti podívat se na věc i z jiných úhlů. Určitě mohu jeho služby doporučit.

Kateřina M.

Owner, czeXpress international s.r.o.

Pana Kmoška mohu doporučit jako profesionálního a otevřeného konzultanta. Kromě jeho znalostí si cením lidského přístupu a přehledu v problematice náboru.

Jan K.

Proxim, s.r.o.

S panem Kmoškem spolupracuji již několik let, především na tématech rozvoje mých zaměstnanců a v personálních otázkách. Vážím si jeho spolehlivosti a vysoké odborné úrovně.

Josef M.

Výhradní majitel ve společnosti Josef Mička Transport&Logistics

S potěšením připojuji své doporučení k profilu Petra Kmoška. Jeho profesionální projev, upřímný zájem, kvalitní odborné poradenství a mnohaleté zkušenosti zaručují precizně odvedenou práci v oblasti recruitmentu a poradenství, za kterou je cítit lidský přístup a pochopení.

Petr W.

Packway s.r.o.

Statistiky

+300
Personálních a manažerských projektů
+800
Hodin kurzů a školení
+4000
Hodin poradenství a konzultací
+2500
Pohovorů
+100
Specializovaných náborových kampaní
+50
Personálních a manažerských auditů
+7000
Hodin osobních konzultací ve firmách
+1000
Článků a zpráv

Zavolejme si a začněme konzultovat

Rád vám budu nápomocen v rozvoji vaší firmy, managementu nebo HR.