O mně
O mně

Přes veškeré byrokratické problémy našeho státu jsem začal podnikat v roce 2010, i když v té době s manažerskou znalostí HR oboru několik let a předchozí delší praxí v obchodě, marketingu a řízení poboček, to nebylo celkově jednoduché rozhodnutí. Co rozhodlo o volbě tohoto oboru bylo mé vzdělání, které bylo primárně zaměřené na vzdělávání. Navíc jsem cítil velkou potřebu pracovat s jednotlivci nebo skupinami a nějakou formou jim pomáhat na jejich cestě v kariéře nebo podnikání.

Jak to obecně v podnikání bývá, na začátku se věci snažíte dělat nejlépe jak umíte a vaše vnímavost je poněkud omezená, protože neumíte ještě rozlišit co je a co není v podnikání důležité, kam zaměřit pozornost, čemu dát priority. Až časem postupně člověk zjistí, v čem naplňuje nějaké poslání a kde je živná půda pro jeho vlastní hodnoty, které následuje. Začal jsem s klasickým náborem zaměstnanců, jako personální agentura s licencí MPSV, tehdy ještě pod značkou Recruitix.

Postupně jsem se cíleně zabýval personálně-marketingovými koncepty a značkou zaměstnavatele až jsem postupně zjistil, že je klienta třeba měnit zevnitř. Personální marketing nikomu nepomůže, pokud není vnitřek organizace v souladu s jeho sdělením. Stejně tak je to s náborem zaměstnanců. Některé mé klienty bych dnes s grácií odmítl, protože nábor selhal na jejich kvalitách nebo podmínkách.

Dnes s ohlédnutím zpětně to byla skvělá praxe, která mě zavedla ještě dále. Aby změna, kterou jako personální poradce, interim nebo krizový manažer chcete dosáhnout, musíte realizovat službu, která má jednoznačný dopad. A tak mě podnikatelská cesta postupně zavedla k personálnímu auditu k interim managementu a krizovému řízení firem. Blíží se rok 2020 a já budu již přes deset let v oboru aktivně podnikat. Jsem obklopen skvělými kolegy, specialisty na své obory, se kterými úspěšně realizujeme naše projekty a jsou před námi nové výzvy jako je krize, recese, rodinné nástupnictví a problémy trhu práce.

Statistiky
Několik čísel

+300
Personálních a manažerských projektů
+800
Hodin kurzů a školení
+4000
Hodin poradenství a konzultací
+2500
Pohovorů
+100
Specializovaných náborových kampaní
+50
Personálních a manažerských auditů
+7000
Hodin osobních konzultací ve firmách
+1000
Článků a zpráv