O mně

Přes veškeré byrokratické problémy našeho státu jsem začal podnikat v roce 2010, i když v té době s manažerskou znalostí HR oboru několik let a předchozí delší praxí v obchodě, marketingu a řízení poboček, to nebylo celkově jednoduché rozhodnutí.

Co rozhodlo o volbě toho oboru bylo mé vzdělání, které bylo primárně zaměřené na vzdělávání. Navíc jsem cítil velkou potřebu pracovat s jednotlivci nebo skupinami a nějakou formou jim pomáhat na jejich cestě v kariéře nebo podnikání.

Jak to obecně v podnikání bývá, na začátku se věci snažíte dělat nejlépe jak umíte a vaše vnímavost je poněkud omezená, protože neumíte ještě rozlišit co je a co není v podnikání důležité, kam zaměřit pozornost, čemu dát priority. Až časem postupně člověk zjistí, v čem naplňuje nějaké poslání a kde je živná půda pro jeho vlastní hodnoty, které následuje.

Začal jsem s klasickým náborem zaměstnanců, jako personální agentura, tehdy ještě pod značkou Recruitix. Postupně jsem se cíleně zabýval personálně-marketingovými koncepty a značkou zaměstnavatele až jsem postupně zjistil, že je klienta třeba měnit zevnitř.
Personální marketing nikomu nepomůže, pokud není vnitřek organizace v souladu s jeho sdělením. Stejně tak je to s náborem. Některé mé klienty bych dnes s grácií odmítl, protože nábor selhal na jejich kvalitách nebo podmínkách. Dnes s ohlédnutím zpětně to byla skvělá praxe, která mě zavedla ještě dále.

Aby změna, kterou jako personální poradce, interim nebo krizový manažer chcete dosáhnout, musíte realizovat službu, která má jednoznačný dopad. A tak mě podnikatelská cesta postupně zavedla k personálnímu auditu k interim managementu a krizovému řízení firem.
Blíží se rok 2020 a já budu již přes deset let v oboru. Jsem obklopen skvělými kolegy specialisty na své obory, se kterými úspěšně realizujeme naše projekty a jsou před námi nové výzvy jako je krize, recese, rodinné nástupnictví a problémy trhu práce.

Hodnoty podnikání a života

Hodnoty, na kterých stavím svém podnikání a které se promítají i do mého soukromého života jsou jimi pravda, hrdost a důvěra

Pravda

Pravda se sice zdá být pro každého zřejmá, ale mění se u každého z nás, dle našeho úhlu pohledu, v tom se snažím najít průsečík. Hledáním skutečné pravdy vnímám jako cestu.

„Raději než lásku, než peníze, než víru, než slávu, než poctivost; dejte mi pravdu.“ — Henry David Thoreau

Hrdost

Hrdost je věčně zkoušená, pokud máte stát za svou prací a oponovat zažitým vzorcům a postojům. Být někým, kdo je nositelem řešení problematické nebo krizové situace vyžaduje odhodlání a hrdost.

„Nikdo na světě nemá víc nepřátel než upřímný, hrdý a cituplný muž, který bere osoby a věci tak, jak jsou, a ne, jaké by chtěly být.“ — Nicolas Chamfort

Důvěra

Vždy s důvěrou vstupuji do vzájemného vztahu, to samé očekávám od mého klienta. Důvěra je mým dalším stavebním kamenem mého podnikání. Bez těchto tří základních kamenů nemohu spolupracovat.

„Důvěru si získáte tak, že jste průhlední, otevření a držíte slovo.“ — Jack Welch

Práce a specializace

Dnes primárně řešíme projekty jako jsou krizové řízení, interim projekty, manažerské a restrukturalizační projekty, dále personální audity a procesy, firemní vize, hodnoty, strategie, etický kodex, ale také EVP, projekty pro zaměstnavatelskou značku, kariérní stránky, náborové kampaně a nejrůznější HR projekty a mohl bych pokračovat.

V mém týmu dnes naleznete zkušené a praxí ověřené interim managery, krizové manažery, konzultanty, specialisty, grafiky, programátory, copywritery, ale i projektové manažery a administrativní podporu, vše nám funguje jako hodinky a za každým z mého týmu stojím osobně a svým jménem.

Pokud přemýšlíte o kariéře jako interim nebo je váš přesah do krizového managementu a krizového řízení, oslovte mě. Náš tým kolegů stále rozšiřujeme.

S panem Kmoškem spolupracuji již několik let, především na tématech rozvoje mých zaměstnanců a v personálních otázkách. Vážím si jeho spolehlivosti a vysoké odborné úrovně.

Josef M.

Výhradní majitel ve společnosti Josef Mička Transport&Logistics

Petra mohu jen doporučit, jako člověka s přehledem a hlubokými znalostmi v řešení personálních otázek. Jeho vysoká odbornost z něj dělá personálního poradce schopného vyřešit jakékoliv zadání ze strany klienta.Vážím si jeho spolehlivosti a vysoké odborné úrovně.

Lucie H.

General manager ve společnosti AMIRRO, ltd.

„S panem Kmoškem jsme spolupracovali v rámci jeho poradenství a školení. Rád bych vyjádřil svou spokojenost při této spolupráci a určitě ho mohu doporučit.“

Jiří Z.

Ředitel ve společnosti CZ Logistics

Petr pro naše společnosti realizuje personální a manažerské poradenství. Jeho vstřícný a přátelský přístup ve spojení s výbornými znalostmi z něj dělá profesionála ve svém oboru. Naše spolupráce probíhá na vysoké odborné a profesionální úrovni. Spolupráci s ním určitě doporučuji.

Ing. Karel V. Ph.D., MBA

Ředitel T-STRING Pardubice, a.s.

Velice mě potěšil osobitý přístup pana Kmoška, jeho otevřenost a využívání hojného počtu praktických příkladů z jeho bohaté praxe.

Tomáš J

Siemens, s.r.o.

Petra Kmoška jsem poprvé poznala díky jeho nabídce personálního poradenství. Jeho komplexní přístup a rady byly pro mě velmi cenné. Pomohly našemu týmu ujasnit si priority. Vážím si zejména jeho profesionality a racionality v přístupu k věci a schopnosti podívat se na věc i z jiných úhlů. Určitě mohu jeho služby doporučit.

Kateřina M.

Owner, czeXpress international s.r.o.

Pana Kmoška mohu doporučit jako profesionálního a otevřeného konzultanta. Kromě jeho znalostí si cením lidského přístupu a přehledu v problematice náboru.

Jan K.

Proxim, s.r.o.

S Petrem Kmoškem spolupracuji již delší dobu. Zodpovědný a svědomitý přístup, dodržování dohod a dobrá komunikace. Velmi se mi také líbí jeho profesionální vystupování, jeho zapálení pro svou práci a vše je samozřejmě podtrženo konkrétními výsledky.

Jan N.

CEO at ITEAD a.s.

S potěšením připojuji své doporučení k profilu Petra Kmoška. Jeho profesionální projev, upřímný zájem, kvalitní odborné poradenství a mnohaleté zkušenosti zaručují precizně odvedenou práci v oblasti recruitmentu a poradenství, za kterou je cítit lidský přístup a pochopení.

Petr W.

Packway s.r.o.
+ 300
Personálních a manažerských projektů
+ 800
Kurzů a školení pro firmy a agentury
+ 4000
Hodin poradenství a konzultací
+ 2500
Pohovorů

Zavolejme si a začněme konzultovat

Rád vám budu nápomocen v rozvoji vaší firmy, managementu nebo HR.