Odlište se od ostatních uchazečů!

302

Pokud už je vám vnitřně špatně z toho, jak trávíte čas reagováním na inzeráty práce, je nejvyšší čas zkusit něco jiného. Vím, že trh práce je vysoce konkurenční a někdy standardní způsoby hledání práce a reagování na nabídky selhávají, stejně tak forma vaší prezentace. Přemýšleli jste nad tím, jak se odlišit od ostatních uchazečů? Zkusili jste více variant životopisů, průvodních dopisů a tuhle a tamtu fotografii a stále nic? Pokud se všemi zmíněnými větami souhlasíte, je na čase začít budovat vaši osobní prezentaci více do hloubky.

Vaše nová forma prezentace

Skvělým způsobem, jak začít jinak je třeba tvorba svých vlastních profesionálních, webových stránek, prezentací vašeho portfolia nebo referencí. Prezentací vašeho know-how a přenesením informací do obsahu těchto webových stránek můžete získat patřičnou pozornost. Vzhledem k tomu, že můžete zahrnout videa, obrázky, zprávy, grafy, snímky obrazovky kampaní a celou řadu dalších zajímavých vizuálních prvků, podpoříte tak skvěle Vaši kariéru. Osobní webové stránky často předčí i efekt vašeho životopisu. Můžete navrhnout své webové stránky tak, aby odrážely vaši osobní a profesionální značku a použít ji jako platformu k prodeji sebe sama. Vaše stránky také svědčí o úrovní Vaší prezentace a způsobu myšlení a chování, ale také o tom, jakou energii a odhodlání do hledání zaměstnání vkládáte.

TIP:  Test osobnosti dle MBTI Myers-Briggs Type Indicator

Benefity prezentace

Mít vlastní webové stránky je také skvělý způsob, jak získat větší kontrolu nad tím, co lidé o vás zjišťují a jaké informace si dohledávají, prostřednictvím nejrůznějších analytických nástrojů. Pokud již personalistu nebo náboráře zaujmete, věřte, že bude hledat další informace o vás a tyto stránky to jedině podpoří. Vlastní webovou prezentací se znatelně odlišíte od nejrůznějších pdf a word dokumentů, kterých má každý personalista plnou emailovou schránku.

Jak začít a skoro zadarmo

Za prvé, to bude chtít zakoupení doménové jména, ale není to podmínkou, v ideálním případě vaše jméno a příjmení – .cz. Dále budete muset najít hostitele pro vaše webové stránky, můžete zkusit WordPress nebo jsou populární i další platformy, jako jsou About.me, Weebly, Flowers.me, branded.me ty jsou ve free verzi zdarma.

Koukněte třeba na můj námět:

https://about.me/petr.kmosek

http://petrkmosek.weebly.com/

http://petrkmosek.flavors.me/

 

Další tipy

http://www.wix.com/website/templates/html/portfolio-cv/1

https://onepagelove.com/gallery/resume

Máte také možnosti dražší až drahé. Tedy od vlastního designu, grafiky, funkcí až po nejrůznější propojení, zde můžete začít třeba na 5000,-, ale také na 50 000,-.

TIP:  Představa krystalizace

Poté, co máte vyřešenu doménu a web, přichází to nejtěžší a tím je tvoření kvalitního obsahu. Podstránky jako jsou o mě, portfolio, prezentace, reference, doporučení a životopis jsou samozřejmostí, zvažte i vložení vašeho vlogu. Pečlivě volte obsah a berte na vědomí, že tato prezentace má za účel vás prezentovat a především vás prodat.

Na závěr

Nemusíte hned všem dávat najevo, že hledáte urgentně práci, ale prostor stránek využijte pro prezentaci vaší práce, zkušeností, know-how a pro budování vaší unikátní osobní značky.

 

 

 

- Reklama -