Off-line nebo on-line personální marketing?

566

Způsob, jakým se spotřebitelé rozhodují nakupovat své výrobky se mění, a to znamená, že metody podnikání se musí změnit také. Zaměstnavatelé mohou využít tyto techniky i k dalším oblastem, jakým je employer branding firmy a nebo samotný nábor zaměstnanců.

  1. Off-line nebo on-line personální marketing pro nábor nových zaměstnanců?
  2. Za co má smysl utrácet své marketingové rozpočty?
  3. Co použít pro rozvoj Vašeho personálního brandu?

Offline personální marketing

Mezi základní offline řadíme nadlinkové aktivity – televizní, tisková, rozhlas, kinoreklama, plakáty a billboardy a podlinkové kanály – spotřebitelské soutěže, directmail, telemarketing, propagační předměty, product placement, atd.

Mnozí kandidáti stále hodnotí tyto kanály jako významný faktor v jejich vyhledávání informací o zaměstnavateli a pro samotné hledání práce. Místní noviny jsou nadále silným a důvěryhodným zdrojem informací, pokud jde o lokální zaměstnavatele.

Online personální marketing

Od firemní webové stránky nebo kariérní stránky, firemní databáze po profil firmy na sociální sítích (facebook, twitter, linkedin) až po perfektně zvládnutou optimalizaci Vaší webové a kariérní stránky a stránky na sociální sítích.

Přečtěte si také:  Náborový inzerát? Ptáte se jak na to? Jednoduše a přehledně zde!

Další nástroje personálního marketingu

Public relations na internetu, vyhledávání vhodných partnerů k rozvoji a spolupráci, affilate marketing, tvorba PR-článků, výměna bannerů a odkzaů a další možné kanály. Správa kontextové reklamy v Google, Seznamu nebo na Facebooku

Online personální marketing bude nejspíše vítězem pro hledače práce, ale dle našich zkušeností doporučuji spíše mix těchto věcí a velice dobrou analýzu toho, kde a jak se pohybuje náš uchazeč, kterého chceme přitáhnout do naší společnosti.

- Reklama -
Předchozí článekJak pracovat s LinkedIn a co je to LinkedIn?
Další článekJak na poutavé inzeráty práce? Kreativita v pracovní inzerci…
Jsem poradce a konzultant pro personální, manažerské a podnikové poradenství. V oblasti lidských zdrojů poskytuji také řadu souvisejících služeb, jako jsou analýza produktivity zaměstnanců, průzkumy zaměstnanců, nábor zaměstnanců. Pro klienty realizuji projekty personálního marketingu a značky zaměstnavatele. Realizuji personální audit a odborné personální poradenství. Má agentura dnes disponuje zkušenými interim manažery pro oblast krizového řízení a interim managementu.