Otázka u pohovoru: „Jste ochoten se přestěhovat?“

412

Příprava na pohovor je jako vždy náročný proces. Můžete si připravit jen tolik, co sám od pohovoru očekáváte nebo si myslíte, že může nastat. Rozhovor někdy začíná dříve, než se na tyto otázky můžete vůbec připravit. První dojmy jsou velmi důležité. Každá odpověď na otázku, může mít vliv na konečné rozhodnutí.

Věříte svým odpovědím? Jsou Vaše odpovědi upřímné? Někdy Vás hledání práce zavede i do jiné části republiky, protože prostě nabídky ve Vašem okolí nejsou. Ale co řeknete na otázku, která má velký dopad na samotné rozhodnutí: „Jste ochotni se přestěhovat?“

Institut rodinných firem

Tato otázka by pro Vás mohla být překvapením nebo se na ni pojďme připravit. Co odpovědět?

1) „Určitě, jsem ochoten se přestěhovat.“
Toto je zřejmá odpověď a to v momentě, když si vyberete, kam se chcete přestěhovat a počítáte s tím jako s variantou kariérní příležitosti. Pro mladého člověka to může být vzrušující změna. Odpověď, že jste ochotni se přestěhovat ukáže, že chcete udělat vše, co je třeba být součástí této společnosti. Zkuste odpovědět: „Při dobré pracovní příležitosti, jsem rozhodně ochoten se přestěhovat a vnímám to jako svou kariérní příležitost“.

Další článek:  Elon Musk & Joe Rogan

2) „Možná…“
Relokace z důvodu zaměstnání je silnou životní změnou. Z této diskuze vyplývá mnoho nezodpovězených otázek. Jak dlouho plánujete mé přemístění? Máte jen celou řadu otázek, ohledně této nabídky, a tak máte právo odpovědět, možná…? Odpověď ano je skvělá, možná také ujde, ale odpověď ne, Vám nabídku práce zavře.

3) „Váháte?“
Vždy je v pořádku váhat a přemýšlet, uvažovat a mít možné scénáře. „Rád pracuji v této oblasti a Vaši nabídku vnímám jako skvělou kariérní příležitost, ale o přemístění bych uvažoval na základě okolností Vaší nabídky a po upřesnění mé náplně práce.“

4) „Ne…“
Vždy se můžeme dopustit chyby, anebo nezvolíme správnou odpověď, každému se nezavděčíme. Když už jste rozhodnuti, že ne, že neplánujete se stěhovat, musíte to umět. Těmto odpovědím se vyhýbejte jako čert kříži.

  •  „Kdybyste navýšili plat, asi bych o tom uvažoval.“
  • „Když si vyberu já, kam se přestěhovat, tak proč ne.“
  • „Tam mě nedostanete, já se nechci stěhovat.“
  • „Záleží na tom, co mi nabídnete za plat.“

 

Další článek:  Zápisník Leonarda de Vinci je tu!

Vždy relokaci zvažte na základě Vaší situace, dopadu na rodinu, ekonomického a sociálního vlivu na Vás a Vaše okolí. Pokud máte dostatek argumentů, pro tuto zásadní změnu, udělejte to. Pokud jste specialista, který má uplatnění pouze v některé zemi nebo cítíte, že máte nevyužitý potenciál v malém městě, rozhodněte se brzy, kdy na to máte ještě dost energie a elánu.

 

- Reklama -