Pár tipů pro úspěšnou stáž nebo brigádu

295

1) Neočekávejte zlatou hvězdu za dobře odvedenou práci!
Pokud odvádíte dobrý výkon ve své práci a vkládáte do ní celé své úsilí, Vaše tvrdá práce bude uznána až v dlouhodobém horizontu. Musíte se však naučit, že nebudete dostávat pochvalu za každý malý úkol, který dokončíte, toto je pouze na Vás.

Také to neznamená, že neděláte svou práci dobře, spíše jen ostatní mají plné ruce práce s jejich vlastní prací…. Vaše vlastní motivace je klíčem k úspěchu kariéry, spíše než se spoléhat na to, že Vás ostatní potlačí dál.

2) Nebuďte kyselý hrozen!

S kladným postojem k věci nebo problému se dostanete mnohem dál, než s negativním. Buďte vřelý a uvidíte, že to dělá práci mnohem příjemnější a Vaše úkoly jsou poháněny optimistickým myšlením a celkově to posílí Vaše sebevědomí a učiní práci mnohem zábavnější.

3) sítě, sítě a zase sítě!

Slyšíte to po celou dobu, v mých článcích a videích a o významu sítí je to prostě pravda, tak to musím říkat znovu! Nikdy není příliš pozdě začít budovat svou profesní síť. Nikdy nevíte, kdo Vám může pomoci s hledáním práce, doporučením nebo poskytnutím reference.

TIP:  Jste terčem kritiky? Buďte jako lev!

4) Zůstaňte v kontaktu

Jakmile jste dokončili stáž nebo školení, trénink, workshop, věnujte své úsilí k udržení těchto vztahů. Spojte se s lidmi, třeba na LinkedIn, Twitteru a občas se připomeňte, že existujete. Udržování vazeb a  vztahů je klíčem k Vaší dlouhodobé kariéře.

5) Vždy buďte dochvilní

Dochvilnost je nesmírně důležitá. Opravdu se to neodrazí dobře, když se stále zpožďujete a nedodržujete termíny a omezujte tak Vaše kolegy. Pokud je Váš time management špatný, je čas na něm zapracovat. Nikdo na Vás nebude brát ohledy, ať už se to týká Vašeho osobního života nebo prostě jen přístupu k Vaší práci.

6) Snažte se a buďte hladový

Naučte se ukazovat trochu nadšení ve své práci a zajímejte se. Ukázat, že jste vášnivý a snažíte se, učiní trvalý dojem, který by mohl mít prospěch v budoucnu. Být hladový ve smyslu Vaší pracovní aktivity. Vyhledávat to, kde být nápomocen nebo prostě jen být oporou pro svého kolegu při řešení složitého pracovního úkolu.   

7) Učte se a vzdělávejte se

TIP:  Tuhle krizi vyhraje Eisenhower

Každý pracovní poměr nebo stáž je příležitost se mnohé naučit. Vždy se vzdělávejte v tom, jak podnik funguje, jak se provozuje, jaké se využívají nástroje, softwary. Zajímejte si o ostatní procesy a postupy a získávejte tak širší znalosti o oboru podnikání Vašeho zaměstnavatele.

8) Bavte se

Práce by měla být také trochu zábava, seznamujte se s kolegy a někdy se musíte i bavit…

- Reklama -